Debata przedwyborcza - 23.11.2021 r.

Wybory i kwestie formalne: "2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole."

Dodano: 06.01.2022

Debata przedwyborcza odbyła się 23.11.2021 r. w auli szkolnej. Było to spotkanie z kandydatami na przewodniczącego samorządu uczniowskiego: Jakubem Dychałą, Pawłem Kucharskim oraz Michałem Walczykiem i przedstawicieli klas 1-5 Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. Liderem debaty była Weronika Ogórek - obecna przewodnicząca SU, moderatorem Jakub Wasilewski - członek sekcji medialnej SU, a realizatorem opiekunka młodzieży pani Katarzyna Pastuszka. Spotkanie przebiegało z powagą i z przestrzeganiem zasad kodeksu dobrej debaty. Przedstawiciele zespołów klasowych ZS3 czynnie brali udział zadając interesujące pytania, a kandydaci starali się udzielać wyczerpujących odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, a tym samym możliwość przeprowadzenia debaty na wysokim poziomie.

Członkowie SU różnych sekcji oraz pani pedagog Elżbieta Włodarczyk.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:

Debata odbyła się w dniu próbnych matur. Samorząd Uczniowski musiał wykazać się dobra logistyka i organizacją wydarzenia. Obawialiśmy się, że nie podołamy presji czasu i nie opanujemy sytuacji w przypadku ostrej dyskusji. Nie było na szczęście takich sytuacji i debata odbyła się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Obawialiśmy się także, że dyrekcja szkoły nie wyrazi zgody na spotkanie w auli, tym bardziej, że był to tydzień próbnych matur.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Wyzwanie pojawiło się jako nowatorskie w naszej placówce. Nigdy wcześniej nie przeprowadzono takiego wydarzenia. Dyrekcja o dość surowych zasad była bardzo przychylna, co nas niezmiernie zmotywowało do pracy.

Jesteśmy dumni z organizacji całego wydarzenia i naszej zgodnej, harmonijnej współpracy.

Okazało się, że tworzymy zgrany teams i możemy podejmować z powodzeniem różne działania, odnosząc sukces. :)

Linki związane z realizacją wyzwania: