Plan działania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 08.01.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Wrzesień 2021: Przeprowadziliśmy wybory do SU, które wygrał Brunon Szulik

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów/nauczycieli/dyrekcji/pracowników/rodziców) na ważny dla nas temat.

Chcemy przeprowadzić co najmniej 2 debaty w ciągu tego roku szkolnego; debaty będą podzielone na kategorie wiekowe

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Listopad/Grudzień 2021

Przedstawiciele klas prezentują pomysły przed jurorami, 3 najlepsze projekty prezentowane są przed panią dyrektor, w glosowaniu wybierany jest najlepszy pomysł do realizacji w tym roku.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Marzec 2022

Stworzenie otwartego dla wszystkich kąciku ciszy

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Listopad 2021- Luty 2022

Przygotowanie ankiety dla uczniów, wysłanie jej w dwóch terminach.