Plan działania Szkoła Podstawowa nr 2 rok szkolny 2021/2022

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 11.01.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Wybory zostaną przeprowadzone w październiku 2021r. w formie zdalnej. Arkusz głosowania został utworzony przez członków Samorządu Uczniowskiego wraz z grupą projektową ze Szkoły Demokracji. W głosowaniu udział biorą uczniowie klas 4-8. Głosowanie jest tajne i anonimowe. Uczeń może oddać głos jeden raz zaznaczając przy imieniu i nazwisku kandydata znak X.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów/nauczycieli/dyrekcji/pracowników/rodziców) na ważny dla nas temat.

W styczniu 2022r. zgodnie z naszym kolejnym wyzwaniem założymy Klub Dyskusyjny, który posłuży nam za narzędzie do prowadzenia dyskusji oraz debat na tematy atrakcyjne dla uczniów. Uczniowie będą mieli wpływ na to jakie tematy będą poruszane. Sami też ustalą zakres tematyki, która będzie ich interesować oraz ustalą dzień, godzinę oraz miejsce spotkań naszego klubu. Również uczniowie dostaną do ręki narzędzie, dzięki któremu podejmą decyzję jaką nazwę powinien nosić klub. Zależy nam na tym, aby decyzyjność w pełni oddać w ręce uczniów.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Do połowy lutego 2022r. zamierzamy przeprowadzić diagnozę potrzeb i zainteresowań uczniów naszej dwójki aby zasięgnąć opinii na temat ich aktualnych potrzeb edukacyjnych i emocjonalnych. Ponieważ uczniowie przebywają obecnie na nauczaniu zdalnym, będzie to ankieta zawierająca kilka pytań aby uczniowie mogli konkretnie określić jakie maja potrzeby, jak wyobrażają sobie ich realizacje w szkole i czego by sobie życzyli.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

W marcu 2022r. zamierzamy zagospodarować przestrzeń szkolną na własny użytek wykorzystując talenty uczniów i rodziców chcielibyśmy stworzyć mural dostosować przestrzeń do potrzeb uczniów wykorzystać tik toka . Większość naszych uczniów posiada konta na TIK TOKU , więc są na bieżąco ze wszystkimi trendami i codziennie śledzą nowe posty i filmiki. Uczniowie również posiadają różne talenty i tworzą przepiękne rękodzieła które według nas powinny ujrzeć światło dzienne a szkoła jest do tego najlepiej przeznaczona. Z roli wychowawczej szkoły wynika przede wszystkim to, aby pokazywać i promować pozytywne zachowania uczniów a także ich pasje i zainteresowania. Nic lepiej nie wpływa na doznania wzrokowe ucznia, kiedy widzi i może dotknąć efekty pracy swojego kolegi i koleżanki ze szkoły. Niektórzy potrafią zaskoczyć nas swoją pomysłowością, wyobraźnią oraz kreatywnością.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
Nasza własna propozycja wyzwania (napiszcie ją w opisie - musi być skonsultowana przez mentora i zatwierdzona przez niego)

Nie wybraliśmy tego obszaru do realizacji.