Założenie profilu Samorządu Uczniowskiego na Instagramie

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 20.01.2022

Po przeprowadzeniu diagnozy pośród uczniów naszej szkoły dostaliśmy informację, że według naszych koleżanek i kolegów potrzebna jest lepsza komunikacja, dlatego postanowiliśmy wyjść im na przeciw i stworzyliśmy profil na nowym portalu społecznościowym jakim jest Instagram. Zdecydowaliśmy się właśnie na niego, ponieważ jesteśmy w stanie powiązać je z naszym już istniejącym profilem na Facebooku oraz zauważyliśmy znaczną łatwość w jego prowadzeniu. Urzekła nas też możliwość tworzenia relacji, które niewątpliwe ułatwią udostępnianie wydarzeń na bieżąco. Profil ma dwie administratorki, którymi są uczennice naszej szkoły biorące aktywny udział w pracy Samorządu Uczniowskiego. Jest już wstawiony post inauguracyjny oraz wkrótce pojawi się również kolejny dotyczący zbliżającego się wydarzenia, jakim jest tłusty czwartek. Na chwilę obecną na profilu mamy 70 obserwujących. Widzimy również duże zaangażowanie w profil obserwujących pod postacią zostawianych polubień.

W wyzwanie zaangażowani są uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz rodzice, którzy zdecydowali się zaobserwować nasz profil.

Najtrudniejszym w realizacji wyzwania było udostępnienie informacji o powstaniu tego profilu tak, aby wszyscy zainteresowani byli w stanie dowiedzieć się oraz nas zaobserwować. Drogę informacji jaką wybraliśmy były fanpage SU i oficjalny fanpage szkoły.

Naszym sukcesem jest zainteresowanie jakie udało się nam otrzymać. Cieszymy się również, że udało nam się stworzyć miejsce, które ułatwia przekazywanie informacji od Samorządu Uczniowskiego.

Linki związane z realizacją wyzwania: