NASZE PLANY

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 27.01.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

wrzesień 2021, debata otwarta przeprowadzona w openspace naszej szkoły. Moderator zadawał pytania zgromadzone wczesniej w skrzyni "Zapytaj swojego kandydata". Na każdą odpowiedź był przeznaczony określony czas.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

luty 2022 - Skrzynka "Eureka!" miejsce gromadzenia potencjału i pomysłów samorządu. Skrzynka ustawiona w widocznym miejscu, dostępna dla wszystkich.

Zespół na teams "Samorząd Uczniowski Olbrzym".

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
Nasza własna propozycja wyzwania (napiszcie ją w opisie - musi być skonsultowana przez mentora i zatwierdzona przez niego)

marzec/kwiecień - spotkanie z absolwentem, który opowie o szkole średniej, do której uczęszcza. Odpowie na każde pytanie uczniów.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).

Ogłaszanie pomysłu oraz wuznaczania czasu i miejsca do wspólnego podjęcia decyzji. Spotkanie otwarte dla wszystkich.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

marzec 2022 - Tutoring uczniowski, polegający na popołudniowych spotkaniach uczniów w szkole pod opieką nauczyciela. Wcześniej uczniowie potrzebujący jakiekolwiek pomocy z przedmiotu lub po prostu chcący nauczyc się czegoś, zgłaszają do wyznaczonych do tego osób swoje "zapotrzebowanie", natomiast osoby, które dysponują wiedzą lub umiejętnościami zgłaszają swoją chęć wsparcia i podzielnia się. Spotkania uczniów będą się odbywać raz w tygodniu.