Impreza integracyjna "Kocham Cię Polsko"

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 27.01.2022

1. Początkowo SU poinformował społeczność wychowanków o planowanej imprezie integracyjnej „Kocham Cię Polsko”. Poprosił również o wsparcie przy tworzeniu inscenizacji i przyborów potrzebnych do przeprowadzenia zabawy.
  2. Termin zabawy zaplanowano na 15 stycznia. SU wykonał zaproszenie i umieścił je na tablicy informacyjnej aby mieć pewność, że informacja dotarła do każdego wychowanka.
  3. Następnie członkowie SU prosili poszczególnych wychowanków o wykonanie przyborów z kartonu bądź o zorganizowanie rekwizytów potrzebnych do realizacji konkursu.
  4. W końcowej fazie przygotowań należało przyozdobić salę oraz rozmieścić miejsca siedzące. Również i w tym zadaniu SU miał wsparcie w innych wychowankach.

Wychowankowie zgłaszali się do pomocy tj. wspierali SU w wykonaniu liter, pomogli w organizacji słuchawek oraz przedmiotów zawierających narodowe barwy celem przyozdobienia Sali. Praktycznie każdy wychowanek z poza grona SU miał swój udział przy przygotowaniach natomiast wszyscy wychowankowie brali czynny udział w konkurencjach.

Całość przygotowań odbyła się bardzo sprawnie jednak najtrudniejszym zadaniem dla SU okazało się być rozdzielenie zadań pomiędzy członkami SU oraz innymi wychowankami.

1. Pełne zaangażowanie i samoczynne wytworzenie się sportowej rywalizacji wprawdzie utrudniało zadanie prowadzącym oraz doprowadzało do konfliktów pomiędzy grupami ale wymusiło na uczestnikach pełną mobilizację i skupienie co przedkładało się na efektywność i poprawność w wykonywaniu zadań konkursowych.
  2. Wychowankowie mogli uzupełnić podstawową wiedzę związaną z historią i kulturą naszego kraju.
  3. Wychowankowie mieli również możliwość doskonalenia umiejętności współpracy w grupie.