Instagram SP7 w Zawierciu.

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 29.01.2022

Ze względu na to ,że coraz więcej uczniów korzysta z aplikacji Instagram, która aktualnie jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów wśród młodych ludzi i jedną z najlepszych dróg aby dotrzeć do wielu odbiorców zdecydowaliśmy się założyć konto dla naszego samorządu. Sam pomysł powstał podczas jednej z burzy mózgów samorządu-zastanawialiśmy się w jaki inny sposób można dotrzeć do uczniów poza gazetkami szkolnymi, dziennikiem elektronicznym czy innymi tradycyjnymi sposobami. Chcieliśmy być innowacyjni i iść z duchem czasu aby nasi uczniowie mogli z łatwością dowiadywać się najwięcej o życiu szkoły i w taki właśnie sposób wybraliśmy aplikacje Instagram jako nowy przyrząd do komunikowania się z naszymi uczniami. Aby go rozpracować zdecydowaliśmy się na gazetce szkolnej podać informacje o nim, na gazetce została wywieszona nazwa i każdy chętny mógł konto znaleźć na aplikacji. Jak się później okazało Instagram by naprawdę dobrym pomysłem i wielu uczniów zdecydowało się na śledzenie dalszych jego losów oraz aktywne udzielanie się poprzez polubienia postów czy komentarze! Na Instagramie dzielimy się informacjami odnośnie wydarzeń w danym tygodniu, dokumentujemy spotkania samorządu i wstawiamy zdjęcia z aktualnych wydarzeń oraz momentów wartych zapamiętania! Instagram możemy traktować także jako pamiętnik, gdyż kiedy zescrollujemy w dół możemy zobaczyć co działo się np. 2 miesiące temu co wydaje się dosyć przyjemną opcja ponieważ powroty do wspomnień a zwłaszcza tych miłych są naprawdę przyjemne!:)

nikt

Rozpromowanie nowego media.

Znalezienie nowej drogi do rozprowadzania informacji związanych z życiem szkoły między uczniami.

Linki związane z realizacją wyzwania: