Klub Dyskusyjny : Dwójkowe pogaduchy

Komunikacja i media: "3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, dyrekcji, pracowników, rodziców) na ważny dla nas temat."

Dodano: 06.02.2022

0

0

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Pomysł na założenie Klubu Dyskusyjnego wpadł nam do głowy niespodziewanie. Stwierdziliśmy , że będzie on niebywałą okazją do prowadzenia dyskusji na przeróżne tematy ciekawe dla uczniów. Najpierw ogłosiliśmy konkurs wśród naszych uczniów na najciekawsze pomysły nazw dla naszego klubu. Znalazły się trzy dziewczyny, które zaproponowały super nazwy. No i wtedy utworzyliśmy ankietę dla uczniów naszej szkoły a konkretnie klas 4-8 aby zagłosowali na najciekawszą nazwę według nich. Odpowiedzi pojawiły się błyskawicznie. No i w ten sposób nasz klub otrzymała oficjalną nazwę : Dwójkowe pogaduchy ". Pierwsze spotkanie naszego klubu odbyło się 4 lutego o godzinie 15.00 w formie online, ze względu na to, że klasy 5-8 przebywają na nauczaniu zdalnym. Nie jest łatwo prowadzić takie przedsięwzięcia na odległość ale zawsze jest to opcja lepsza niż zrezygnować z wyzwania. Na spotkanie przybyła również pani Marlenka Nowosielska, nasza polonistka, która angażuje się w działanie naszego klubu, co nas bardzo ucieszyło. 13 uczniów póki co wyraziło chęć udziału w naszych dyskusjach. Na spotkaniu organizacyjnym ustaliliśmy ze nasze spotkania będą się odbywać cyklicznie co piątek, na żywo w szkole o godzinie 15.00 a pierwsze z nich odbędzie się już teraz w piątek , 11 lutego, jeszcze przed rozpoczęciem naszych ferii. Do środy 9 lutego uczniowie zobowiązali się przesłać tematy, które chętnie by poruszyli. Doszliśmy do wniosku, ze w naszych rozmowach będą brali udział nauczyciele, rodzice a także zaproszeni goście,. Choć jesteśmy amatorami w tej dziedzinie to postaramy się aby było nas jak najwięcej. Stawiamy na to , aby uczniowie nauczyli się na naszych spotkaniach rozmawiać , dyskutować, aby nabrali pewności siebie, aby potrafili bez leku i obawy wyrażać swoje zdanie i podglądy , aby nauczyli się przyjmować krytykę i aby szkoła kojarzyła im się z czymś więcej niż tylko z nauka i ocenami. Chcemy po prostu aby zadowoleni przychodzili na nasze spotkania i jeszcze szczęśliwsi z nich wychodzili.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

W realizację tego wyzwania byli zaangażowani również pozostali uczniowie z samorządu, którzy nie należą do grupy projektowej Szkoły Demokracji a także wcześniej wspomniana Pani Marlenka, nasza polonistka oraz nasze panie Dyrektorki, które z entuzjazmem przyjęły pomysł powstania w naszej szkole takiego klubu,

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Nie mieliśmy żadnych trudności w realizacji tego wyzwania. Po prostu wiedzieliśmy co chcemy założyć i jaki cel temu będzie przyświecał. Wyzwanie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem co wpłynęło znacząco na to, że nie napotkaliśmy żadnych przeszkód.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Za największy sukces uważamy to, ze na spotkanie online przybyło kilkanaście osób, że już udało nam się ich zainteresować. Może jak oni się tu odnajdą i klub będzie się rozwijał , kto wie, może wzrośnie liczba osób chętnych do tego. Sukcesem jest również to, że mimo sytuacji pandemicznej , która wciąż towarzyszy nam na co dzień i jest rozwojowa, są osoby, które wykazują się chęcią do działania, dzięki którym nabywają umiejętności kluczowych tak potrzebnych do życia. Sukcesem jest również to, że działamy, mimo licznych trudności ale idziemy do przodu, małymi kroczkami, ale zawsze o jeden krok do przodu.

Galeria zdjęć

Inne pliki związane z realizacją wyzwania
Linki związane z realizacją wyzwania:
https://www.facebook.com/dwojkawprzerwie/photos/a.208395546282506/1397770314011684/

Podobało Ci się

Komentarze