Plan działania samorządu w roku 2021/2022

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 06.02.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Koniecznością w roku pandemicznym stało się wspólne przeczytanie regulaminu wyborów samorządu uczniowskiego w naszej szkole i sprawdzenie, czy wszystkie jego zapisy da się zrealizować w warunkach reżimu sanitarnego. Regulamin zostanie odczytany i skonsultowany w klasach na lekcjach wychowawczych. Przedstawiciele klas przedyskutują w czasie specjalnego spotkania wypracowane rozwiązania. Ze względu na konieczność przeprowadzenia wyborów przegląd regulaminu zostanie dokonany we wrześniu 2021r.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
5. Przygotowujemy film instruktażowy lub grafikę pokazującą jak korzystać z wybranego narzędzia ułatwiającego naukę/pracę/komunikację.

W lutym 2022r. przygotujemy grafiki i filmy instruktażowe, jak korzystać z narzędzi ułatwiajacych nauke i komunikację. Wykorzystamy umiejętności dzieci i przygotujemy materiały do różnych narzędzi.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Planujemy przeprowadzić spotkanie ze specjalistką od czytania wrażeniowego i picturebooków zpanią Małgorzatą Swędrowską.zachęcajace do czytania książek. Spotkanie odbędzie się w formie online poprzez platforme Teams w lutym 2022r.

Gdyby gość nie mógł przybyć zaprosimy przewodniczącego rady miejskiej Puszczykowa pana radnego Tomasza Potockiego, który opowie o sposobie działania samorządu lokalnego.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Planujemy w kwietniu 2022r. przeprowadzić kampanię czym jest budżet partycypacyjny, a także zaangażowac klasy w przygotowanie giełdy pomysłów i przeprowdzić ankietę, który pomysł zrealizować.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Na godzinach wychowawczych zostana przeprowadzone dyskusje co motywuje uczniów do nauki. Wnioski zostana przedstawione w formie graficznej na tablicy samorządu, tak, aby uczniowie całej szkoły mogli się z nimi zapoznać. Przedstawiciele SU spotkaja sie z rodzicamy z Rady Rodziców i przekażą swoje wnioski. Opiekunowe przedatwią te wnioski Radzie Pedagogicznej. Marzec 2022r.