Zmiana regulaminu Samorządu Uczniowskiego

Wybory i kwestie formalne: "4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU, dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą."

Dodano: 06.02.2022

0

0

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Już we wrześniu planując działania na cały rok szkolny zdecydowaliśmy się wziąć udział w programie ,,Szkoła Demokracji". Wiedzieliśmy, że obecny Regulamin Samorządu Uczniowskiego nie był do końca zgodny z ustawą o szkolnym SU. Szczególnie punkt dotyczący wyboru opiekuna. Dotąd to Dyrektor szkoły wybierał opiekuna podczas Rady Pedagogicznej, a nie uczniowie. Umówiliśmy się na spotkanie z panią Dyrektor i przedstawiliśmy nasze propozycje zmian do szkolnego regulaminu SU. Zgodziła się na to i prosiła abyśmy z pomocą opiekuna ten dokument stworzyli. Następnie po wielu poprawkach ze strony Dyrekcji, zorganizowaliśmy zebranie przewodniczących wszystkich oddziałów klas 4-8 oraz obecnych członków Samorządu Uczniowskiego i poprosiliśmy ich o zagłosowanie nad nowym regulaminem. Wszyscy uczniowie jednogłośnie zagłosowali, że są za przyjęciem nowego Regulaminu Samorządu Uczniowskiego. Został on przyjęty 14.09.2021 roku. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Justyna Kłeczek.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?:
W realizację projektu zaangażowane były inne osoby z Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca Roksana Czekańska.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:

Najtrudniej było sformułować zapisy do szkolnego Regulaminu językiem ,,prawniczym" oraz wymyśleć plan wyboru opiekuna, który pani Dyrektor zaakceptuje.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Sukcesem jest to, że odtąd to uczniowie sami wybierają swojego opiekuna SU oraz to, że wybory do SU zostały przeniesione na wiosnę, a nie jak dotąd wrzesień.

Pliki dokumentujące realizację wyzwania:

Podobało Ci się

Komentarze