Wyzwania w CKZiU nr 2

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 09.02.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Przegląd regulaminu i dopracowanie jego punktów.

Luty/marzec 2022

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Nie
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Biuletyn informacyjny o wydarzeniach szkolnych.

Wydawanie biuletynu, stworzonego w Canvie, który będzie dotyczył tego co działo się w ostatnim miesiącu w szkole.

Biuletyn byłby publikowany na szkolnym facebooku.

luty 2022

Nie
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Przeprowadzenie Dnia Talentów, podczas którego uczniowie prezentowaliby swoje pasje, zainteresowania a inni mogliby oddawać na nich głosy.

Wydarzenie odbyłoby się na auli w formie wystawy ze stoiskami.

Głosowałaby cała społeczność szkolna.

kwiecień 2022

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Zorganizowanie przestrzeni do odpoczynku na korytarzu miedzy biblioteką a klubikiem SU.

Wywieszenie informacji SU w gablocie oraz stolik z krzesłami do odrabiania lekcji i rozmów w kameralnym gronie.

marzec 2022

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Ankieta skierowana do uczniów z pytaniami dotyczącymi tego, czy rozumieją za co są oceniani, czy coś budzi ich niepokój.

Wyniki zebrane przedstawimy dyrekcji.

Narzędzia forms i mentimeter.

marzec 2022