Siedemnastkowy wnioskożerca :)

Komunikacja i media: "4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją."

Dodano: 10.02.2022

0

1

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Po dokonaniu wyboru co do tego wyzwania, podczas spotkania zespołu projektowego zastanawialiśmy się jak można by urozmaicić formę kontaktu uczniów z dyrekcją z pominięciem dziennika elektronicznego. Wiedzieliśmy, że najmłodsi uczniowie nie są w stanie skontaktować się z Panią Dyrektor w ten sposób. Choć Dyrekcja naszej szkoły jest bardzo otwarta na uczniów i w miarę możliwości przyjmuje każdego z nas, bywają dni, gdy chcemy coś przekazać, o coś zapytać, a na przykład nie można wtedy bezpośrednio skontaktować się z dyrekcją. Tak powstał pomysł skrzynki wniosków, którą nazwaliśmy Siedemnastkowy Wnioskożerca. Skrzynka zostanie umieszczona na korytarzu szkolny. Co dwa tygodnie zespoł projektowy, a docelowo członkowie zarządu Samorządu Szkolnego będą przeglądali wniosku złożone w skrzynce i dostarczą je pani dyrektor. Po ustalonym przez nią czasie przyjdą po odpowiedź i przekażą ją uczniom zgodnie z potrzebami - zakładamy osobiste dostarczenie odpowiedzi do osoby zainteresowanej lub jeśli pytanie/wniosek będzie dotyczył większej ilości osób to ogłoszenie informacji przez radiowęzeł. Myśleliśmy, że do lutego skrzynka będzie już przetestowana, ale niestety musi poczekać na okres po feriach z powodu przejścia na naukę zdalną.

Zdecydowaliśmy na taką nazwę, po pierwsze z powodu tego, że nasza szkoła ma nr 17, ponad to skrzynka, którą przygotowaliśmy wygląda jak mały potworek :)

W czasie diagnozy okazało się, że w naszej szkole dość sprawnie działa komunikacja z dyrekcją, jednak po wnikliwszej analizie okazało się, że wynika to z tego, że nasza pani dyrektor jest osobą bardzo otwartą na uczniów, stara się mieć z nimi stały kontakt, rozmawiać z nimi. Jednak jest to kontakt zupełnie spontaniczny, nieuporządkowany. Stąd sądzimy, że dobrze by było, aby nasze kontakty z panią dyrektor stały się bardziej uporządkowane i by uczniowie wiedzieli z jaką częstotliwością mogą się zwracać do dyrekcji z wnioskami oraz jak otrzymają odpowiedź.

Aby rozpropagować ideę wnioskożercy, poza ogłoszeniem przez radiowęzeł, planujemy przejść z ogłoszeniem po klasach oraz przygotować plakat, który zawiśnie przy głównym wejściu do szkoły. Poza tym wszelkie większe działania są ogłaszane na naszym szkolnym fanpage na Facebooku.

Pytania w skrzynce będą sortowane przez grupę projektową, docelowo członków samorządu. Nie zamierzamy jednak ograniczać ich tematyki. Uczniowie będą mieć pełną dowolność wyboru tematu. Jeśli w skrzynce znajdą się wnioski to oczywiście zostaną one rozpatrzone przez panią dyrektor. Jeśli na pewne pomysły dyrekcja wyrazi zgodę będziemy urządzali głosowanie w szkole, tak, by demokratycznie podjąć decyzję w danej sprawie. Odpowiedzi na pytania będą kierowane do uczniów w zależności od rodzaju wniosku. Jeśli będą to wniosku indywidualne, wtedy informację przekaże grupa projektowa lub SU bezpośrednio tej osobie. Jeśli będzie to coś co dotyczy całej szkoły, wtedy ogłoszenie nastąpi na większym forum (radiowęzeł, informacja przekazywana w klasach, plakat).


Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

Zespół projektowy określił terminy, sposób komunikacji i częstotliwość, sposób odpowiedzi oraz przygotował skrzynkę. W realizację zadania docelowo zaangażowana będzie cała społeczność szkolna, która może bez ograniczeń korzystać ze skrzynki wniosków.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Najtrudniejsza po raz kolejny okazała się realizacja zadania w czasie rotacyjnych kwarantann klas i przejścia na naukę zdalną.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Zdążyliśmy przed nauką zdalną. Skrzynka jest gotowa! Po feriach zostanie przetestowana. Jesteśmy bardzo ciekawi czy uczniowie będą z niej chętnie korzystać.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
29.03.2022 11:19

Drodzy,
bardzo dziękuję za naniesienie poprawek i za odpowiedzi na moje pytania.
Teraz lepiej rozumiem Wasza inicjatywę. Wierzę, że obieg informacji przybierze uporządkowany i zaplanowany charakter. Polecam, aby zapewnić anonimowość przekazu informacji, chyba że ktoś się podpisze i zaznacza, że osobiście oczekuje odpowiedzi. O takim wariancie wspominaliście. Sądze, że będą to rzadkie przypadki. Jestem bardzo ciekawa, jak skrzynka "będzie pracować". Możecie ją wykorzystać i przetestowac przy realizacji trzeciego wyzwania.
Trzymam kciuki
Lidia Pasich