Tydzień Dbania o Relacje

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 10.02.2022

Tygodniowe działania zostały zaplanowane po to, aby stworzyć przyjazną, rodzinną atmosferę, spędzić ze sobą wspólnie czas, zadbać o relacje ze swoimi kolegami, koleżankami, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz wykonać coś dobrego i zachęcić innych do bezinteresownej pomocy. Dużo się działo! Akcja trwała od 25 do 29 października 2021roku.

Poniedziałek upłynął pod hasłem „Życzliwość to język, który słyszą głusi i widzą ślepi”. Przed wejściem do szkoły każdy mógł wylosować dla siebie pozytywne przesłanie oraz napisać coś miłego od siebie dla przyjaciela na przygotowanej na holu ściance życzliwości. Wtorek to Dzień Zakręconych Ludzi. Obowiązkowo tego dnia w szkole miał dominować kolor, oraz fotobudka, w której każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z przyjaciółmi. Środa upłynęła w szkole bez pytania i sprawdzianów, ale za to przy muzyce relaksacyjnej. Na dużej przerwie, każdy mógł nauczyć się tańczyć Belgijkę i Jerusalema – taniec, który opanował świat. Czwartek to Dzień Gier Planszowych i karcianych. Wielu uczniów zaobsorbowanych zabawą i rywalizacją w zdobyciu tytułu zwycięzcy zapomniało całkowicie o istnieniu telefonu komórkowego. Gry towarzyskie cieszyły się dużą popularnością na korytarzach szkolnych. Również zajęcia lekcyjne były dobrą okazją do wykorzystania gier matematycznych, językowych czy quizów przedmiotowych. Czwartek to także dzień bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Oj czytało się w całej szkole. Czytano w koronie, kapeluszu, na jednej nodze,  w szpagacie, na leżąco, stojąco, wisząco. Pokazaliśmy wszyscy, że czytanie książek nie jest nam obce w PSP Nr 4. Brawo!!! W piątek na zakończenie niesamowitego tygodnia posadziliśmy przed szkołą drzewko dobrych relacji. Na lekcjach wychowawczych zorganizowaliśmy brunch wychowawczy a więc było coś na słodko i słono. Oprócz tego każda klasa przygotowała emotki z pozytywnym przesłaniem, a także plakat ilustrujący w jaki sposób przebiegł ten tydzień w ich klasie.

W tym radosnym tygodniu odwiedziły i przyłączyły się do zabawy p. Katarzyna Kalinowska – wiceprezydent Radomia i p. Magdalena Lasota – Radna Rady Miasta.

Głównym organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski, Szkolny Rzecznik Praw Ucznia oraz panie z biblioteki szkolnej. Jednak w realizację wyzwania zaangażowani byli wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły. Każdy wychowawca wraz ze swoją klasą włączył się w przygotowania do całej akcji.

Nie mieliśmy trudności w organizacji. Obawialiśmy się tylko sytuacji epidemicznej w kraju, żeby nie przejść na nauczanie zdalne. Wtedy nasza akcja musiałaby odbyć się w innym terminie.

Wszyscy pokazaliśmy, że tworzymy jedną wielką Rodzinę – Rodzinę radomskiej „czwórki”. To był niesamowity tydzień, wiele się działo. Ten wspólny czas zbliżył nas wszystkich

do siebie. Postawa i ogromne zaangażowanie całej społeczności szkolnej to dowód na to, że tworzymy świetny, zgrany zespół, a jeszcze lepsze relacje między nami na pewno ułatwią nam współpracę i osiąganie wytyczonych celów. Taki tydzień musimy powtórzyć.

Linki związane z realizacją wyzwania: