Działania ZSB

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 11.02.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Październik 2021, zebranie samorządów klasowych, ogłoszenie na tablicy ogłoszeń oraz przyjmowanie kandydatur, kampania wyborcza - plakaty, głosowanie on-line, powiadomienie o wynikach.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
5. Przygotowujemy film instruktażowy lub grafikę pokazującą jak korzystać z wybranego narzędzia ułatwiającego naukę/pracę/komunikację.

Luty/marzec 2022, zebranie informacji na temat potrzebnych narzędzi ułatwiających naukę, np. programu do danego przedmiotu bądź do poprawy jakości uczenia się (np. Forest by Seekrtech - Poprawa Koncentracji :) . Stworzenie grafiki lub filmu - jeszcze nie wiemy, oraz publikacja w mediach społecznościowych.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
Nasza własna propozycja wyzwania (napiszcie ją w opisie - musi być skonsultowana przez mentora i zatwierdzona przez niego)

Kwiecień 2022, chcielibyśmy przeprowadzić akcję całodniową angażując wszystkich uczniów (klasy), np. obchody Dnia Ziemi.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Termin do uzgodnienia, chcielibyśmy stworzyć zielony kącik wypoczynkowy na dziedzińcu szkoły.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Marzec 2022 - stworzymy ankietę dotyczącą tego wyzwania.