Mural wydarzeń

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 11.02.2022

0

0

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Podczas realizacji wyzwania wystarczyło znaleźć ciekawy temat, wziąć kredę i obmyślić koncepcję w obrębie wybranego tematu. Pracę nad muralem zaczynaliśmy najczęsciej rano zbierając grupę osób, które uczestniczyły w tworzeniu muralu. Inspirację na obrazki, które były rysowane braliśmy z internetu oraz od uczniów. Na przerwach spotykaliśmy się z dosyć dużym zainteresowaniem, które w niektórych momentach przeszkadzało w pracy, dlatego większość ilustracji wykonywaliśmy podczas lekcji. Mogliśmy wtedy dobrze się skupić i skoncentrować na malowaniu. Po skończonej pracy wystarczyło posprzątać podłogę przy muralu i zrobić zdjęcie wykonanej pracy. Oczywiście po wykonaniu muralu, wielu nauczycieli i uczniów wykonywało zdjęcia stworzonej przez nas tablicy. Dzięki temu czuliśmy, że nasza praca jest dobrze odbierana i nie idzie na marne. Staraliśmy się wyszukiwać jak najwięcej okazji do tworzenia muralu, ponieważ jest to miejsce gdzie możemy pokazać siebie i wprowadzić klimat różnych świąt i wydarzeń w naszej szkole.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

W realizacji wyzwania brały udział również chętne osoby ze szkoły. Sprawiło nam to ogromną radość, że uzyskaliśmy wsparcie od innych uczniów szkoły. Każda chętna osoba mogła się wykazać i wesprzeć nas w realizacji projektu.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Najtrudniejszym w realizacji wyzawnia był czas. Wykonanie tak ogromnego muralu wymagało poświęcenia kilku godzin. Bywały dni kiedy wykonanie pracy zajmowało nam po 8 godzin. Wiązało się to również z poświęceniem czasu pozalekcyjnego. Czasami brakło nam sił i ludzi do pomocy, ale udawało się pokonać te przeszkody i znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji. Efekt końcowy naszej pracy był nagrodą za poświęcony czas i żmudny proces tworzenia tego.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Sukcesem jaki udało nam się osiągnąć był przede wszystkim efekt końcowy - pięknie ozdobiona ściana i żywe kolory na korytarzu. Kolejnym sukcesem było to, że uzyskaliśmy duży odzew od uczniów i wielkie zainteresowanie tworzeniem muralu. Coraz więcej osób zgłaszało się do nas z chęcią pomocy przy malowaniu. Jesteśmy zadowoleni, że nasza praca zmotywowała uczniów do aktywnego uczestnictwa w działaniach Samorządu Uczniowskiego i projektu.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze