Obiady Czwartkowe

Komunikacja i media: "4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją."

Dodano: 12.02.2022

Zamysł był taki:

Zaproponowaliśmy Dyrekcji szkoły, by w każdy pierwszy czwartek miesiąca spotykali się przedstawiciele uczniów z dyrekcją szkoły, by przedyskutować ważne dla nas sprawy.

Przez cały miesiąc poprzedzający to spotkania SU zbierałby informacje na temat problemów, które uczniowie chcieliby poruszyć na spotkaniu. Później wybierani byliby reprezentanci do spotkania z p. Dyrektor, a na spotkaniu przedstawiane byłby pomysły, sprawy do rozwiązania. Następnie – komunikatorem (który stworzyliśmy na Instagramie szkoły) przekazywalibyśmy co działo się na spotkaniu i co ustaliliśmy.

Taki był zamysł...

Zrealizowany został w 99,9%... Bo pierwsze spotkanie odbyło się nie w czwartek, a we wtorek i nie w porze obiadowej, a ...Wczesnej kolacji ;)

08.02.2022r. nasza grupa spotkała się z Panią Dyrektor. Spotkanie odbyło się za pośrednictwem aplikacji Teams. Podczas blisko godzinnej rozmowy zdołaliśmy przedstawić nasze prośby i propozycje rozwiązań niektórych zagadnień dotyczących życia szkoły:

• podaliśmy propozycję zorganizowania spotkań z psychologiem szkolnym dla uczniów klas 8, których tematyka dotyczyć miałaby radzenia sobie ze stresem przedegzaminacyjnym,
  • przedstawiliśmy nasz punkt widzenia dotyczący atrakcyjności przerw śródlekcyjnych (poprosiliśmy o możliwość ich uatrakcyjnienia np. poprzez wprowadzenie kącików gier planszowych, muzyki itp.,
  • przekazaliśmy informację dotyczącą realizacji jednego z następnych wyzwań, a mianowicie przygotowania ankiety skierowanej do uczniów, mającej na celu zbadanie tego, czy uczniowie wiedzą za co są oceniani, czy znają kryteria oceniania z poszczególnych zadań, przedmiotów itp.

Przekonaliśmy też Panią Dyrektor do tego, by spotkania te pod nazwą "Obiady Czwartkowe" mogły odbywać się raz w miesiącu. Pani Dyrektor zaproponowała, by w spotkaniach tych mogli też uczestniczyć przewodniczący zespołów przedmiotowych, czyli wybrani n-le naszej szkoły. Zgodziliśmy się :)

W realizację zaangażowani byli wszyscy członkowie grupy oraz nasz opiekun, który zorganizował spotkanie na Teams. Reszta była już w naszych rękach :)

W realizacji tego wyzwania chyba najtrudniejsze było zgrać się w czasie tak, by nasze spotkanie wypadło w czwartek (w końcu OBIADY CZWARTKOWE) to się nie udało, ale przecież nie o to chodziło w tym zadaniu :) Nazwa została, a spotkania będą odbywały się raz w miesiącu :)

Sukcesem jest chyba to, że mogliśmy swobodnie wyrazić nasze prośby i spostrzeżenia przy okazji rozmowy z Panią Dyrektor oraz to, że nasz pomysł spotkał się z pozytywną reakcją. Pierwszy raz poczuliśmy, że nasz głos ma znaczenie i że to faktycznie może się udać, byśmy również mieli wpływ na życie naszej szkoły, od przerw począwszy a na doborze dodatkowych zajęć skończywszy :)