Tablica komunikacyjna

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 12.02.2022

Na początku zastanawialiśmy się, jaki sposób komunikacji między uczniami a Radą Samorządu Uczniowskiego byłby skuteczny, a zarazem też atrakcyjny i dostępny dla wszystkich uczniów. Pomysł narodził się w trakcie warsztatów z naszą moderatorką, p. Niną. Postanowiliśmy stworzyć tablicę, którą wywiesiliśmy w miejscu dostępnym dla wszystkich uczniów. Tablica została podzielona na dwie części. Z jednej strony umieszczane są informacje o działaniach samorządu i wywieszane są komunikaty dla uczniów, druga strona należy do wszystkich uczniów, którzy mogą zostawiać tu prośby do samorządu, ale też swoje pomysły. Prace nad tablicą zaczęliśmy od uzgodnienia pomysłu z Radą Samorządu i jej opiekunami. Następnie zaaranżowaliśmy przestrzeń. Chcieliśmy, by tablica była kolorowa i przyciągała uwagę. Ważne jest dla nas również to, że tablica jest umieszczona w miejscu dostępnym dla wszystkich uczniów.

W realizację zadania włączyliśmy członków Rady Samorządu Uczniowskiego. Obserwujemy również, że wielu uczniów wykazuje zainteresowanie projektem.

Nie napotkaliśmy trudności przy realizacji tego zadania.

Cieszy nas, że nasz pomysł zyskał pozytywny odbiór. Spodobał się zarówno naszym kolegom, jak i opiekunom Samorządu i Dyrekcji. Jesteśmy zadowoleni, że na tablicy bardzo szybko pojawiły się uczniowskie propozycje, bo to znaczy, że chcą oni mieć wpływ na to, co dzieje się w szkole.