Tworzymy konto samorządu na Facebooku

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 13.02.2022

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2022-02-14 10:28

Jako wyzwanie wybraliśmy utworzenie nowego środka przekazu informacji w szkole w postaci strony i grupy samorządu na Facebooku. Strona oraz grupy zostały utworzone przez opiekuna samorządu przy współpracy z uczniami. Administratorem grupy jest opiekun samorządu (zgodnie z zarządzeniem dyrekcji szkoły) natomiast uczniowie Amelia, Magda i Patryk pełnią funkcję moderatorów. Na stronie będą pojawiały się ogłoszenia oraz relacje z wydarzeń szkolnych, które realizuje samorząd. Poza tym uczniowie będą mogli zgłaszać własne posty, które po rozpatrzeniu przez samorząd będą umieszczane na grupie.

Dodatkowo założyliśmy konto email, na które uczniowie będą mogli przesyłać wiadomości, prośby, sugestie dotyczące pracy samorządu. Kontem mail będą zarządzać uczniowie (Marlena i Nina), które będą miały za zadanie odpowiadać na maile. Po założeniu strony zaprosiliśmy do polubienia strony oraz dołączenia do grupy jak największą liczbę uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

W realizację wyzwania zaangażowani byli członkowie zespołu projektowego wraz z opiekunem.

Za najtrudniejsze uważamy tworzenie strony w czasie zdalnego nauczania. Działania samorządu w tym czasie były ograniczone ze względu na brak starszych uczniów w szkole dlatego niewiele informacji oraz działań samorządu mogliśmy umieścić na stronie. Mamy nadzieje, że po powrocie wszystkich uczniów do szkoły strona będzie już działała prężnie.

Za sukces uważamy dużą liczbę polubień strony oraz członków grupy na Facebooku.

Samorząd ma ponadto stronę na której będzie mógł pochwalić się swoimi działaniami.

Linki związane z realizacją wyzwania: