Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU w SP 82.

• WYBITNA RELACJA

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 15.02.2022

Zdecydowaliśmy się na realizację tego wyzwania ponieważ brakuje nam stałego kontaktu w naszej szkole oraz również podczas przeprowadzonej debaty potrzeb wyszło zapotrzebowanie aby to nie tylko samorząd kierował komunikaty do uczniów (np. gablota, radiowęzeł, apel). Do tej pory w pewnych momentach brakowało nam dwustronności przebiegu informacji. Opinia uczniów jest dla nas bardzo ważna dlatego też stwierdziliśmy, że chcemy aby uczniowie częściej i chętniej angażowali się w życie szkoły oraz nie bali się wyrażać swojej opinii. Głównie z tego powodu takowy kanał został utworzony, a my zdecydowaliśmy się właśnie na to wyzwanie.

Do utworzenia tego stałego kontaktu zdecydowaliśmy się wybrać platformę Microsoft Teams. Głównie przez obecne nauczanie zdalne zdecydowaliśmy się akurat na tą platformę. Przygotowania do tego wyzwania nie trwały długo i od razu zabraliśmy się do pracy. Jedni z nas stworzyli oraz zajęli się organizacją kanału tak aby uczniowie czuli się tam swobodnie, drudzy robili plakaty promujące nasz nowy kanał do komunikacji, a trzeci zaś promowali nasz kanał chodząc po klasach i tłumacząc uczniom najważniejsze informację. Kanał niedługo po jego założeniu zaczął funkcjonować i teraz powoli staję się jedną wielką burzą myśli. Wyzwanie to ułatwiło nam bardzo pracę SU z uczniami.

W realizację wyzwania zaangażowali się nauczyciele jak i sama Pani Wicedyrektor. Nauczyciele pomagali nam osiągnąć “sławę” mówiąc o kanale również w swoich klasach, a Pani dyrektor czuwając nad wszystkim również wspominała klasom o naszym najnowszym pomyśle. Również dzięki nim wszystko poszło sprawnie i szybko.

Uważam, że jedną z najtrudniejszych czynności był przepływ informacji. Przez dzisiejsze czasy gdzie raz jesteśmy na nauczaniu zdalnym a raz na stacjonarnym ciężko było powiadamiać wszystkich uczniów i trzeba było robić to stopniowo. Następnie jednym uciekało z głowy, a drudzy dopiero się dowiadywali. I tak w kółko. Jednak dzięki właśnie pomocy Pani Dyrektor oraz nauczycieli udało nam się powiadamiać uczniów szybciej niż mielibyśmy robić to sami.

Myślę, że jednym z większych sukcesów jest fakt, że udało nam się zachęcić uczniów do działania. Jak wiadomo, ciężko jest czasem zrobić coś co odpowiadało by każdemu, bądź po prostu by im się podobało. Szczególnie z uczniami w wieku podstawowym, dlatego też za wielki sukces uważam to, że uczniowie naszej szkoły zaczęli ingerować w ten kanał, nadając mu życia ponieważ potwierdza to również fakt, że kanał ich zaciekawił i się im spodobał. Warto dodać, że dzięki temu wyzwaniu udało nam się również zrealizować rozmowy na żywo, które za niedługo wejdą w życie. Uczniowie będą mogli osobiście porozmawiać o swoich pomysłach, a słuchać ich będą przedstawiciele SU, którzy będą mieli swoje dyżury. Dla nieśmiałych postanowiliśmy również wprowadzić anonimowe skrzynki na korytarzach, do których uczniowie będą mogli wrzucać karteczki z pomysłami. Oczywiście anonimowo.