By móc siąść i odpocząć...

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 15.02.2022

Razem z naszym składem Samorządu Uczniowskiego Kopernika, stwierdziliśmy, że w naszej szkole przydałyby się miejsca wypoczynkowe, gdzie uczniowie będą mogli siąść i odpocząć, poczytać książkę, zjeść na spokojnie obiad lub po prostu pogadać z koleżankami czy kolegami Udało nam się to zrealizować w porozumieniu z naszą Panią dyrektor, której ten pomysł bardzo się spodobał, więc zaczęliśmy działać:

1. Znaleźliśmy odpowiednie miejsca
  2. Zorganizowaliśmy palety na których znalazły się materace.
  3. Posprzątaliśmy to miejsce i ustawiliśmy meble.
  4. Znalazły się tam wygodne "kanapy", kwiaty i stoliczek
  5. Zaprosiliśmy uczniów, by wypróbowali nasz pomysł.

W realizacji wyzwania pomogli nam: Pani dyrektor oraz uczniowie Kopernika, którzy akurat mieli lekcje w salach obok miejsca w którym powstał nasz kącik wypoczynkowy. Posprzątać pomogły cudowne Panie sprzątaczki, a z ciężkimi rzeczami uporał się nasz konserwator Pan Darek.

Najtrudniejsze w realizacji zadania było podjęcie decyzji gdzie mają znaleźć się te kąciki wypoczynkowe. Resztę zorganizowaliśmy szybko i sprawnie.

Naszym sukcesem jest to że uczniowie RAZEM zebrali siły i stworzyli coś swojego w szkole. Cieszymy się, że nasza praca nie poszła na marne i naprawdę uczniowie i nawet nauczyciele korzystają z tych miejsc. Uważamy, że podjęliśmy dobrą decyzje i nasz pomysł zostanie w tej szkole jeszcze na długie lata.