Szkolny Budżet Uczniowski

Podejmowanie decyzji: "1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania, zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).."

Dodano: 15.02.2022

Po ogłoszeniu szkolnego budżetu uczniowskiego, uczniowie mieli 2 tygodnie na wymyślenie projektów, które będą miały wpływ na całą szkołe. Pulą pieniędzy przeznaczoną na realizacje projektów wynosiła 20 000 zł. Zostało zgłoszonych 6 projektów przy czym pod każdym musiało być 15 podpsów uczniów. Nastepnie specjalnie utworzona komisja sprawdziła czy projekty spełniają wymagane kryteria oraz przeprowadziła wybory. Każdy uczeń mógł oddać głos na 3 projekty. Ostatecznie zostały wybrane 4:

• Szkolny bilard
  • Maskotka szkoły
  • Renowacja szkolnego radiowęzła i sprzęt fotograficzno-filmowy
  • Szkolne apteczki

Członkowie SU (Komisja Budżetu Uczniowskiego),

Dyrekcja (Komisja Budżetu Uczniowskiego),

Wszyscy uczniowie szkoły głosujący w wyborach i tworzący projekty

Organizacja powszechnego referendum wśród uczniów na wzór wyborów do prezydium samorządu (powszechne, równe, bezpośrednie, tajne)

Zaangażowanie uczniów w tworzenie pomysłów na polepszenie warunków spędzania czasu na terenie placówki jak również wybów projektów których realizacje uznają za najbardziej atrakcyjną.