Konsultacje z dyrekcją uczniowskich pomysłów i propozycji zmian w szkole

Podejmowanie decyzji: "3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły), żeby wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły)."

Dodano: 15.02.2022

Po przeprowadzeniu ankietowania wśród uczniów naszej szkoły i zapoznaniu prezydium samorządu uczniowskiego z jej wynikami, wyciągnięte z tych spotkań wnioski przedstawiliśmy dyrekcji szkoły. Było to pierwsze z planowanych do takich celów spotkań. Na spotkaniu pojawił się również przedstawiciel rady rodziców. Przedmiotem rozmowy były między innymi propozycje stworzenia kącika dla uczniów w przestrzeni nieopodal szatni, przedyskutowanie opcji wprowadzenia posiłków wegańskich i/lub wegetariańskich do menu szkolnej stołówki, kwestia wymiany wadliwych klamek w szkolnych toaletach, zwrócenie uwagi na mniejszą ilość godzin SKS dla dziewczyn w porównaniu do ilości godzin dla chłopaków. Po przesegregowaniu działań na możliwe do zrealizowania i te, które trzeba odrzucić ze względu na obowiązujące regulaminy lub umowy z firmami zewnętrznymi zapowiedziane zostało podjęcie działań w tych zakresach.

Nagranie spotkania przeprowadzonego zdalnie załączamy w linku

W realizację wyzwania bezpośrednio zaangażowani zostali dyrekcja szkoły i przedstawiciel rady rodziców, czerpaliśmy jednak z informacji wcześniej pozyskanych od uczniów.

Nie napotkaliśmy dużych trudności w realizacji tego wyzwania. Ciężkim było jedynie znalezienie terminu, który odpowiadałby wszystkim lecz udało się to osiągnąć bez potrzeby przekładania spotkania na żaden odległy termin.

Po tym spotkaniu postulaty zebrane bezpośrednio od uczniów znalazły się na biurku dyrekcji szkoły. Wobec części z nich została już podjęta decyzja o realizacji, jak np. remont toalet. Wobec reszty propozycji które zostały uznane za możliwe do zrealizowania podejmowane są już próby wdrażania ich w życie.

Linki związane z realizacją wyzwania: