#SUper_Kopernik na instagramie!

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 16.02.2022

Założyliśmy konto na instagramie, by pokazywać i uwieczniać najważniejsze momenty w naszej szkole. Zaczynaliśmy od zera... Uczniowie udostępniali szkolnego instagrama i tak od ZERA doszliśmy do PONAD 600 obserwujących. Uczniowie bardzo ciepło przyjęli nasz pomysł i to że chodzimy po szkole z kamerą nie robiło już na nich wrażenia. Na naszym instagramie można zobaczyć wiele postów, gdzie postawiliśmy na integracje naszych uczniów.

W realizacji pomysłu pomaga nam nasza Pani Ania, ale z czasem inni uczniowie, którzy sami zaczęli podsyłać pomysły na to co możemy wstawić, pokazać, uwiecznić. Uczniowie Technikum o profilu informatycznym zajmują się wstawianiem postów i obróbką zdjęć czy filmów.

Najtrudniejsze w realizacji było na pewno przełamanie się z myślami, czy to się przyjmie, czy to się spodoba.

Sukcesem jest to, że każdy uczeń angażuje się w działanie szkolnego instagrama. Dzięki temu, że wstawiamy tam informacje np: o najbliższych zebraniach, przychodzi więcej osób. Na zdjęciach widać jaki sukces odnieśliśmy i mamy zamiar rozbudować jeszcze bardziej nasze konto.