sprawozdanie

Podejmowanie decyzji: "4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota, o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice, jest nie mniejsza niż 1500 zł."

Dodano: 16.02.2022

Przez dłuższy czas zastanawialiśmy się co można zrobić, aby uzbierać fundusz partycypacyjny, uznaliśmy, iż pierwszym małym krokiem do tego będzie stworzenie wydarzenia, które będzie miało na celu uzbieranie środków. Grudzień był idealny miesiące na realizacje naszego pomysłu, który nazwaliśmy „Poczta Mikołajkowa”. Chodziło w nim o to, aby jeden uczeń z każdej klasy przyniósł po jednym cieście lub też małe pudełko pierników własnego wyrobu, następnie kawałki ciast sprzedawaliśmy uczniom na przerwie, a pierniki były wysyłane do danej osoby. Koszt jednego kawałka ciasta wynosił 3 zł, a koszt wysyłki pierników 2 zł. Budżet, który uzbieraliśmy chcemy przeznaczyć na wymianę zamków w szkolnych toaletach, ponieważ wielu uczniów skarży się na źle działające zamki bądż też ich brak.

W nasze wyzwanie zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły, dzięki przepysznym ciastom i jeszcze lepszymi piernikami mogliśmy uzbierać potrzebną nam kwotę do realizacji wymiany zamków i zobaczenia uśmiechów na ich twarzach.

W czasie realizacji naszego wyzwania nasza poczta stała pod znakiem zapytania, w tamtym okresie co raz więcej klas przechodziło na naukę zdalną co w naszym zespole wywołało lekki nie pokój. Na szczęcie okazało się, że tego dnia w którym odbyła się poczta większość klas wróciła .

Równocześnie do pierwszej przeszkody pojawiła się druga - jak poinformować klasy nieobecne? Uznaliśmy, iż napiszemy osobiście do uczniów klas nieobecnych aby mogli przekazać tą informację reszcie osób z swojej klasy tym samym rozwiązują nasz problem.

Za sukces uznajemy bardzo duże zainteresowanie naszym wydarzeniem przez uczniów i nauczycieli, którzy z wielką ochotą kupowali ciasta i wysyłali pierniki drogą poczty mikołajkowej. Dzięki temu wspólnie jesteśmy wstanie rozwiązać problem zamków w szkolnych toaletach.