Wybory Samorządu Uczniowskiego

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 21.02.2022

Kiedy odbyły się wybory?
28.09.2021 rok

Na stanowisko przewodniczącego SU zgłosiło się 6 kandydatów z klas V-VIII. Każdy uczeń mógł przeprowadzić swoją kampanię wyborczą.Uczniowie stworzyli swoje plakaty wyborcze, w których mogli przedstawić swoją osobę i swoje obietnice wyborcze. W bibliotece szkolnej zorganizowano lokal wyborczy ze specjalną urną.

Uczniowie, którzy zgłosili swoją kandydaturę, nauczyciele, opiekunowie samorządu. W głosowaniu wzięło udział 94 uczniów ze 105 uprawnionych do głosowania, co dało frekwencję 89,5 %. Oddano 93 głosy ważne.

Zachęcanie do zagłosowania na swoją osobę.

Wybory były przeprowadzone demokratycznie. Mogliśmy pokazać młodszym uczniom na czym polegają wybory do SU.

Linki związane z realizacją wyzwania:
Pliki dokumentujące realizację wyzwania: