Plan działania Demokratycznego Kwintetu z Oławy

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 22.02.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Zmienić niektóre punkty w regulaminie (wrzesień- październik 2021r).

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Organizować spotkania Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkich przewodniczących klas ze szkoły z panią Dyrektor raz na dwa miesiące i poruszać na nich najważniejsze dla nas sprawy. (wrzesień- czerwiec)

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Zbieramy opinie rówieśników na temat codziennego funkcjonowania szkoły. ,,Drzewo Dobra i Zmiany"- ustawione na łączniku w celu zebrania informacji. Wśród najmłodszych uczniów zostanie zebrany wywiad. Samorząd podsumuje zebrane informacje i przedstawi je podczas Rady Pedagogicznej (marzec 2022r.).

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Stworzymy ogródek na zielonych terenach naszej szkoły, w którym posadzimy rośliny ozdobne i jadalne oraz podpiszemy je. Ogródkiem będą zajmować się najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki. Starsi również będą mogli go podziwiać. Chcemy stworzyć fragment ,,ogrodów społecznych", żeby wszyscy mogli z nich skorzystać. (kwiecień 2022r)

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy ogólnoszkolne konsultacje zasad wewnątrzszkolnego oceniania lub programu wychowawczego szkoły.

Zapoznajemy się z planem profilaktyczno-wychowawczym szkoły, dyskutujemy na jego temat z całym Samorządem Uczniowskim oraz przewodniczącymi klas. Proponujemy swoje zmiany Dyrekcji Szkoły, konsultujemy je też z Radą Rodziców szkoły. Wspólnymi siłami plan profilaktyczno- wychowawczy zostaje zmieniony i zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną szkoły. (grudzień 2021r.)