Spotkania z Dyrektorem Szkoły

Komunikacja i media: "4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją."

Dodano: 23.02.2022

Wprowadziliśmy stałe spotkania z Panią Dyrektor w trakcie, których zaproponowaliśmy utworzenie kącika relaksu dla uczniów, picie wody na wszystkich lekcjach, "szczęśliwy numerek" i niezadawanie na weekend. Przedstawiciel SU udał się do Pani Dyrektor z propozycją spotkania i zaproponował by odbywały się one cyklicznie. Początkowo myśleliśmy, że ograniczy się to do jednego czy dwóch spotkań. Z czasem okazało się, że nasze propozycje i uwagi są mile widziane przez dyrektora. Wspólnie ustaliliśmy, że będziemy się spotykać co najmniej raz w miesiącu.

W realizacje wyzwania byli zaangażowani przedstawiciele SU i samorządów klasowych, opiekun SU, który jest naszym stałym mentorem. W realizację był bardzo zaangażowany nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, który koordynował nasze działania w ramach "Szkoły Demokracji", dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić kampanię wyborczą, przygotować i przeprowadzić wybory do SU oraz zapoznać całą społeczność szkolną z ordynacją wyborczą do SU.

Najtrudniejsze w realizacji wyzwania była obawa, że nasze pomysły nie zostaną wysłuchane i zaakceptowane przez Panią Dyrektor. Ponadto obawialiśmy się, że spotkanie mogą nie odbywać się z uwagi na pandemię i nauczanie zdalne. Udało nam się zaradzić temu problemowi. Ustaliliśmy wspólnie z dyrektorem szkoły i władzami SU, że spotkania będą odbywać się w formie zdalnej w aplikacji Teams, gdyby pandemia się przedłużała. Bardzo nam zależało by pomysły uczniów były zrealizowane, a bez stałego kontaktu z dyrektorem szkoły nie mielibyśmy tego dokonać i aktywnie działać na rzecz szkoły.

Pani Dyrektor spodobał się kącik relaksu - będzie on w szkole. Został zrobiony projekt kącika przez jednego z rodziców i teraz czekamy na realizację. Już wiemy, że od września nowego roku szkolnego taki kącik będzie w naszej szkole. Na wielu lekcjach można pić wodę, a niezadawanie na weekend i "szczęśliwy numerek' zostały wpisane do STATUTU naszej szkoły. Uważamy, że to jest naszym największym sukcesem. Mieliśmy nie tylko nowe pomysły na usprawnienie funkcjonowania szkoły ale je zrealizowaliśmy. To dzięki stałym spotkaniom z dyrektorem szkoły realizacja wszystkich pomysłów uczniowskich stała się możliwa. Jednocześnie proponujemy przedstawicielom samorządów klasowych z młodszych klas, by w przyszłości kontynuowali naszą inicjatywę, gdyż dzięki temu można zrealizować pomysły uczniowskie i jednocześnie poprawić jakość pracy szkoły.