Radiowęzeł

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 01.03.2022

0

0

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

1. Nasza przygoda z radiowęzłem zaczęła się podczas ubiegłorocznej edycji Szkoły Demokracji. Podczas jednego ze spotkań nasi starsi koledzy nagrali krótki film zachęcający Panią Dyrektor naszej szkoły do założenia szkolnego radiowęzła. Ponieważ filmik nie był dopracowany, na początku postanowiliśmy edytować go tak, aby znalazło się w nim więcej argumentów dla powstania radiowęzła. Propozycja spodobała się Pani Dyrektor i zaprosiła nas na spotkanie, podczas, którego zaproponowaliśmy funkcjonowanie i miejsce działalności radiowęzła. Pani Dyrektor poinformowała nas,że naszą propozycję musi przedyskutować z Radą Rodziców, która miałaby uczestniczyć w pozyskiwaniu na ten cel środków. Na początku Pani Dyrektor nawiązała współpracę z firmą, która zajmuje się instalacją radiowęzłów w szkołach. Dokonano projektu i wyceny inwestycji. Niestety w tym momencie pojawiły się pierwsze kłopoty - zaproponowane przez nas miejsce działalności radiowęzła nie spotkało się z aprobatą rodziców. Oczekiwali, że miejsce przeznaczone na radiowęzeł będzie przestronne. Po namowach Pani Dyrektor i przedstawianych przez nas propozycjach udało się ustalić nowe miejsce. Jednak tym razem rozpoczęła się nauka zdalna i działania zostały przerwane. Na koniec roku szkolnego bardzo mocno oponowali nauczyciele przeciwko powstaniu radiowęzła. Po powrocie z wakacji ponownie musieliśmy rozmawiać z Panią Dyrektor i przedstawiać jej argumenty, które przekonały ją do naszego pomysłu. W tym czasie powołana została nowa Rada Rodziców, która bardzo prężnie działa i napisała wniosek o dotację do inicjatywy lokalnej. Dzięki temu w szybkim czasie przeszliśmy do realizacji pomysłu. Nasze marzenia miały się spełnić. Teraz już szybko zostały podjęte działania i podczas ferii zimowych pani Aneta – opiekunka Samorządu Uczniowskiego , razem z Panią Dyrektor odebrały działający już radiowęzeł. Do nas należało stworzenie regulaminu szkolnego radiowęzła i zagospodarowanie sali. Podczas spotkania online ustaliliśmy i omówiliśmy najważniejsze punkty regulaminu. Następnie przedstawiliśmy go Pani Dyrektor, która z małymi uwagami zaakceptowała go. Od 1 marca nasz radiowęzeł oficjalnie rozpoczął działalność

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

Dyrektor szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, Opiekun Samorządu Uczniowskiego, koledzy i koleżanki, którzy są obecnie absolwentami, Uczestnicy Akcji Demokracji.


Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

 W trakcje projektu musieliśmy prosić osoby dorosłe o pomoc i przejęcie inicjatywy, trudnością było znalezienie terminu w sprawie radiowęzła który odpowiadałby każdej osobie działającej w Szkole Akcji Demokracji, znalezienie odpowiednich argumentów którymi byśmy przekonali Radę Rodziców i panią Dyrektor do zamieszczenia radiowęzła, lekcje zdalne które spowodowały trudności z zorganizowaniem spotkań na których moglibyśmy razem ustalić jakie działania podjąć.


Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Ponownie przedstawiliśmy argumenty i udowodniliśmy Pani Dyrektor zalety funkcjonowania radiowęzła. Znalezienie odpowiedniego miejsca do działalności radiowęzła, zamontowanie na szkolnych korytarzach głośników, zakupienie odpowiedniego sprzętu, zrobienie regulaminu radiowęzła i zaakceptowanie go przez Panią Dyrektor, Radiowęzeł zaczął działać, zrobienie relacji na temat planu radiowęzła.


Galeria zdjęć

Linki związane z realizacją wyzwania:
https://cdn.fbsbx.com/v/t59.2708-21/274722638_668725747885147_7511050081135537962_n.docx/regulamin-radiow%C4%99ze%C5%82-2022.docx?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=0cab14&_nc_ohc=vJqh0m4e3qsAX_7Jyov&_nc_ht=cdn.fbsbx.com&oh=03_AVLMSpL0iFQSG_4o7AwVyKlNSfZVvenEj73T3bsdvDZJqg&oe=62292122&dl=1

Podobało Ci się

Komentarze