Przygotowanie ławeczek dla uczniów

Działania uczniów i uczennic: "Nasze własne wyzwanie (skonsultowane i zatwierdzone przez mentora)"

Dodano: 01.03.2022

1)Po rozmowach z przewodniczącymi klas ustaliliśmy, że potrzebne są siedzenia w kąciku przeznaczonym do odpoczynku i relaksu. Dyrekcja pozytywnie rozważyła przedstawiony pomysł stworzenia ławeczek.

2)Wspólnie z uczniami stworzyliśmy plan oraz projekt zgodnie z sugestiami uczniów.

3)Po wstępnej wycenie radny Samorządu Uczniowskiego przygotował wniosek o dofinansowanie projektu z pieniędzy Rady Rodziców. Rada Rodziców na zebraniu pozytywnie rozpatrzyła wniosek.

4)Radni Samorządu Uczniowskiego wraz z przewodniczącymi poszczególnych klas udali się do hurtowni, aby zakupić potrzebne materiały do wykonania projektu.

5)Chętni uczniowie, którzy zgłosili się do pomocy przy budowaniu ławeczek ustalili termin i wspólnymi siłami malowali, przycinali, kleili i szlifowali nowe siedzenia dla uczniów naszej szkoły.

6)Uczniowie skończyli montaż na doklejeniu materaca do palet. Później umieścili siedzenia w świetlicy szkolnej w miejscu wyznaczonym zgodnie z planem.

W realizacji zadania pomogli Radni Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy 3A,3B,3C. Pani Dyrektor jak i Rada Rodziców pomogła przeznaczając potrzebne środki, bez których ciężko byłoby zakupić potrzebne materiały.

Najtrudniejsze w realizacji wyzwania był głownie czas, gdyż uczniowie często zaczynali bardzo wcześnie lub kończyli bardzo późno lekcje, co utrudniało zorganizowanie spotkania. Kolejnym problemem był lockdown spowodowany pandemią, z którą mierzy się świat. Ostatnim problemem było wstrzymanie wydania prawa jazdy jednemu z uczniów, co spowodowało opóźnienie w dostawie materiałów ze sklepu do szkoły.

Sukcesem są nasze ławeczki, które spełniają swoje przeznaczenie i służą uczniom naszej szkoły jako miejsce do wygodnego odpoczynku. Za sukces można również uznać integrację między-klasową, gdyż podczas realizacji projektu wiele osób mogło się lepiej poznać. Przez większość czasu w klasach młodszych odbywało się nauczanie zdalne, co wpływało na brak relacji między uczniami.