Audycja w radiowęźle i strona internetowa.

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 02.03.2022

W naszej szkole jest radiowęzeł, z którego władze szkoły korzystają okazjonalnie.

W ramach polepszenia komunikacji z naszymi kolegami koleżankami zaproponowaliśmy pani dyrektor, że będziemy prowadzić audycje dla uczniów.

Przedstawiliśmy pani dyrektor naszą propozycję i otrzymaliśmy zgodę na prowadzenie audycji na przerwie obiadowej o 11.30.

Marika odpowiedzialna jest na opracowanie wiadomości i ciekawostek. Dominik zajmuje się przygotowaniem utworów muzycznych. Filip odpowiedzialny jest za sprawy techniczne.

Przygotowaliśmy również stronę internetową, na której staramy się umieszczać relacje z naszych działań. Adres strony założonej przez Filipa: https://sp29szkolademokracji.tk/

W realizację tego zadania zaangażowanych było kilka osób:

pani dyrektor, informatyk oraz woźny. Specjalnie dla nas przeniesiono radiowęzeł w inne miejsce i zapewniono nam komfortowe warunki.

Najtrudniejsze były dla nas sprawy techniczne, tj.: dostęp do radiowęzła, działanie sprzętu oraz pokonanie strachu przed mówieniem na żywo.

Naszym sukcesem jest to, że dzieciaki czekają na długą przerwę, ponieważ mogą wtedy potańczyć i miło spędzić czas. Przekazujemy też ważne dla nich informacje.

Uczymy się planować swoją pracę, ćwiczymy występy na żywo. Myślimy o nowych atrakcjach dla naszych uczniów. Dominik opracował regulamin konkursu piosenki dla uczniów. Planujemy również prowadzenie wywiadów, debat i quizów.

Mamy okazję poznać pracę dziennikarza.

Linki związane z realizacją wyzwania:
Inne pliki związane z realizacją wyzwania