Skrzynka na pomysły uczniów

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 06.03.2022

Po zaplanowaniu działania przy tym wyzwaniu, w piątek, udaliśmy się do dyrektora naszej szkoły, aby zapoznać go z naszymi zamiarami oraz zapotrzebowaniem. Dyrektor zaproponował nam pomóc w wydrukowaniu ulotek dla każdego ucznia, zapewnienie plakatów, skrzynki oraz tablicy informacyjnej dla naszej grupy. Po weekendzie mieliśmy już wszystko przygotowane. Wybraliśmy miejsce na skrzynkę i poprosiliśmy pana woźnego o zamontowanie jej. W czwartek, gdy wszystko było gotowe, przeszliśmy po wszystkich klasach, ogłaszając oraz rozdając uczniom ulotki z informacją o naszym projekcie. Rozwiesiliśmy także plakaty na tablicach informacyjnych w całym budynku. Aktualnie planujemy co tydzień opróżniać skrzynkę i przeglądać wrzucone pomysły. Chcemy także zagospodarować przestrzeń na tablicy informacjami o naszym dotychczasowym działaniu.

Spoza zespołu projektowego, bardzo pomógł nam dyrektor naszej szkoły, który załatwił nam wszystkie potrzebne materiały, panie sekretarki wydrukowały nam przygotowane ulotki i plakaty, a opiekunki samorządu uczniowskiego udzieliły miejsca na tablicach w celu rozgłośnienia przedsięwzięcia.

Najtrudniejsze w realizacji wyzwania było rozgłośnienie naszego działania. Musieliśmy wymyślić sposób, aby wszyscy o nim wiedzieli i nikt nie został pominięty.

Sposób realizacji został bardzo pozytywnie przyjęty przez uczniów. Już teraz, po kilku dniach, widzimy dużo pomysłów w skrzynce.