Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 07.03.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Pierwsze wyzwanie zostanie zrealizowane 30 września 2021 po przeczytaniu poradniku i przystosowaniu się do zasad. Natomiast drugie będzie zrealizowane 29 września dzień przed wyborami poprzez przejście się po klasach i rozmowę na temat wyborów ii ich wartości, kandydaci się również przedstawią i omówią swoje plany na prace w samorządzie.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

W październiku zostanie założony Instagram, podstrona i Facebook samorządu gdzie regularnie będą wrzucane informacje na temat działań samorządu. Raz w miesiącu będą organizowane spotkania z Panią dyrektor.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
Nasza własna propozycja wyzwania (napiszcie ją w opisie - musi być skonsultowana przez mentora i zatwierdzona przez niego)

Samorząd organizuje dzień pizzy 27 listopada. Będzie robiona ankieta dla uczniów odnośnie pizz które będą zamówione, później samorząd znajdzie chętną pizzerie i zamówi pizzę. Później wszystkie pizzę będą rozdane i zjedzone na godzinie wychowawczej przez uczniów i nauczycieli. Zadanie będzie zorganizowane obowiązkowo.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Zostanie wywieszona w lutym tablica i kredy na korytarzu szkolnym dla użytku uczniów. Zadanie będzie zorganizowane obowiązkowe

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Planujemy w marcu zorganizować dyskusje w klasach na temat nauki. Zostaną przygotowane ankiety dla uczniów które potem zostaną przeanalizowane przez nas aby wynieść z tego wnioski i porozmawiać z nauczycielami. Wyzwanie zostanie zrobione na pewno.