Skrzynka do kontaktu uczniów z Dyrekcją Szkoły.

Komunikacja i media: "4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją."

Dodano: 10.03.2022

Pierwszym zadaniem było przygotowanie przez zespół projektowy regulaminu korzystania ze skrzynki do kontaktu uczniów z Dyrekcją Szkoły. Następnie, zgodnie z podjętym wyzwaniem zajęliśmy się zorganizowaniem odpowiedniej skrzynki. Tu bardzo pomogli nam rodzice jednego z uczniów należącego do zespołu projektowego. Zakupili dla nas drewnianą skrzynkę z kluczykiem, którą zespół projektowy odpowiednio okleił informacją do czego służy i z czym jest związana.

Kolejnym krokiem było przygotowanie plakatów z informacją o naszym przedsięwzięciu. Poinformowaliśmy za ich pomocą, że w ramach „Szkoły Demokracji” i realizacji wyzwania z obszaru „Komunikacja i media” od 7 marca 2022 r. w bibliotece szkolnej będzie znajdowała się skrzynka, do której uczniowie będą mogli wrzucać kartki z pytaniami i pomysłami dotyczącymi funkcjonowania szkoły. Plakaty rozwieszono w szkole w różnych miejscach, tak, aby każdy uczeń mógł je przeczytać. Informacja wraz z regulaminem została również rozesłana do wszystkich uczniów za pomocą platformy Librus. Bardzo liczymy na zaangażowanie uczniów w naszą akcję. Raz w miesiącu Pani Dyrektor będzie odpowiadała na pytania uczniów i odnosiła się do zgłoszonych przez nich pomysłów na platformie Librus.

W realizację wyzwania zaangażowali się również rodzice jednego z uczniów należącego do zespołu projektowego. Zakupili dla nas drewnianą skrzynkę z kluczykiem, którą zespół projektowy odpowiednio okleił informacją do czego służy i z czym jest związana.

Najtrudniejsze było zrealizowanie wyzwania w zaplanowanym przez nas terminie, niestety z powodu częstej nauki zdalnej wynikającej z pandemii musieliśmy nasze działania przenieść na marzec 2022 r. Początkowo zakładaliśmy realizację tego wyzwania na przełomie listopada i grudnia 2021 r. Trudne było również znalezienie wolnego czasu, dogodnego terminu, abyśmy mogli wszyscy wspólnie się spotkać i przeprowadzić zaplanowane działania związane z tym wyzwaniem.

Uważamy, że mimo kilku przeszkód udało nam się zrealizować wszystko co sobie założyliśmy przy tym wyzwaniu. Finalnie akcja przebiegła tak jak to sobie zaplanowaliśmy. Przy okazji, podczas realizacji tego wyzwania mieliśmy szansę się zintegrować i nauczyć pracy zespołowej.