Skrzynka "Eureka"

  • WYBITNA RELACJA

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 19.03.2022

0

1

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:

Postanowiliśmy wprowadzić nowy, ale już stały sposób komunikacji miedzy uczniami i władzami SU. Samorząd ustawił skrzynkę "Eurekę", które jest miejscem zarówno na dzielenie się pomysłami, jak i możliwością zadawania pytań. Jeśli członkowie Samorządu uczniowskiego chcą o coś zapytać radę SU, a np. z różnych przyczyn ta osoba nie mogła wziąć udziału w spotkaniu SU, to ma możliwość podzielenia się wątpliwościami lub swoimi pomysłami poprzez "Eurekę". Informacje o tym, gdzie została ustawiona skrzynka oraz jej cel zostały podane przez radiowęzeł. Rada samorządu odpowiada na pytania ze skrzynki, zamieszczając je na tablicy ogłoszeń SU. Na tablicy aktualizowany jest również Bank Pomysłów SU. Skrzynka to pozornie prosty sposób na komunikowanie się, ale niezwykle skuteczny, gwarantujący anonimowość, czego np. nie dają komunikatory, teams czy email.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

W realizację pomysłu zaangażowane sa osoby z zespołu Szkoły Demokracji oraz zespół Rady Samorządu Uczniowskiego. Mamy harmonogram opróżniania skrzynki, osoby do odpisywania i odpowiadania na pytania (często po konsultacji z całym zespołem) orz osoby, które aktualizują Bank Pomysłów.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Czasami skrzynka służyła niektórym uczniom za śmietnik. Na początku nas to bolało, ale dzięki wzmożonej akcji promocyjnej zwracającej uwagę na pasję i wolność słowa, decyzyjność i odpowiedzialność, sytuacja uległa poprawie. W skrzynce są w większości kartki ze schludnie i czytelnie zapisanym pytaniem, prośbą lub pomysłem.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Po początkowym "pustostanie" skrzynki lub śmieciach w niej, sytuacja uległa ogromnej poprawie po naszej (zespół SD i SU) akcji promującej "Eureki" oraz jej idei. Podczas każdej audycji (cotygodniowej) pojawiała się informacja dot. "Eureki", były to podziękowania i zachęcanie do kreatywnej współpracy. Wsparła nas w tym nasza mentorka, która udzieliła nam kilku rad dot. pozytywnej promocji skrzynki.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
22.03.2022 22:24

Cieszę się, że pozytywna promocja pomogła i skrzynka pytań oraz pomysłów działa, zasila Bank Pomysłów. Podoba mi się nazwa Eureka. Według greckiej legendy heureka to okrzyk radości, związany z rozwiązaniem problemu przez Archimedesa i odkryciem podstawowego prawa hydrostatyki. Dziś w języku polskim słowo eureka jest stosowane, gdy niespodziewanie coś odkryjemy, wpadniemy na jakiś pomysł. Wybierając taką nazwę podkreślacie uczniowską kreatywność i pomysłowość. To ważne, by dzielić się pomysłami i wspólnie realizować te najlepsze, ale też wyjaśniać wszelkie wątpliwości, odpowiadając na pytania. To był naprawdę dobry pomysł!