Tydzień Guzika

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 19.03.2022

U nas w szkole Światowy Dzień Guzika zamienił się w pięciodniowe szaleństwo guzikowe. Harmonogram działań został skrupulatnie przygotowany przez uczestniczki programu wespół z Samorządem oraz opiekunkami. To był iście Guzikowy Tydzień. Pierwszego dnia cała społeczność szkolna dumnie prezentowała swoje ubrania pełne guzków oraz biżuterię składającą się z tych elementów. Kolejne trzy dni uczniowie sprawdzali swoje umiejętności związane z motoryką małą oraz musieli wykazać się doskonalą pamięcią wzrokową i słuchową. Nawlekali guziki na sznurki ( na czas), zapamiętywali konstrukcję z guzików, a także układali usłyszane, guzkowe szeregi. Na koniec tygodnia klasy 1-8 zaprezentowały swoje wiersze, oczywiście z guzikiem w roli głównej, a także kolorowe plakaty wykonane z....oczywiście z guzików:-). Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania nauczycieli i uczniów i dumni z postawy i działalności naszego Samorządu U

Uczniowskiego.

Na pomysł zorganizowania tygodnia z guzikiem wpadł Samorząd Uczniowski po wcześniejszej rozmowie z uczniami naszej szkoły, którzy mieli ochotę na zupełnie coś innego, nietypowego. Wobec tego zapisaliśmy w swoim planie pracy punkt dotyczący Świąt Nietypowych. Wśród nich znalazł się właśnie Dzień Guzika. Przedstawiciele SU wytypowali reprezentantów, którzy udali się na rozmowę z Panią dyrektor, cele przedstawienia planu guzikowego tygodnia oraz cele takich działań. W realizację działania zaangażowali się wszyscy, uczniowie, nauczyciele, ale również rodzice, którzy pomagali swoim dzieciom w przygotowaniu strojów z jak największą liczbą guzików. Przez tydzień to również nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością, tworząc guzikowe ozdoby oraz obszywając swoje ubrania właśnie nimi. Podczas tygodniowych zmagań, zespoły klasowe wspólnie wykonywali prace oraz pisali wiersze, których bohaterem był wspomniany guzik. Tydzień Guzika stał się pewnego rodzaju konkurencją podczas której uczniowie poddani byli zdrowej rywalizacji. Wszyscy zostali nagrodzeni, dzięki Radzie Rodziców, która przekazała funduszy na nagrody. W rozmowy z Radą Rodziców zaangażowali się przedstawiciele SU. A, nagrody rzeczowe w postaci szkolnych worków, długopisów oraz cukierków przekazała firma Salva. Za poszczególne działania odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski razem ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. To oni przygotowali zadania i materiały do poszczególnych konkurencji, podczas których czuwali nad prawidłowym przebiegiem zabawy.

Na początku opór nauczycieli, którzy wciąż gonią za programem, z czasem jednak, kiedy SU uczniowski przedstawił, jak będzie wyglądać tydzień, zmienili zdanie i chętnie przystąpili z nami do współpracy.

Ogromnym sukcesem dla nas jest to, że uczniowie i nauczyciele zaakceptowali nasz pomysł, że tak pięknie zaangażowali się i doskonale bawili podczas tych pięciu dni. Dowodem na to jest, to, że poproszono nas o kolejne nietypowe święta w naszej szkole:-)