Różowe skrzyneczki w damskich toaletach

• WYBITNA RELACJA

Działania uczniów i uczennic: "Nasze własne wyzwanie (skonsultowane i zatwierdzone przez mentora)"

Dodano: 21.03.2022

Pomysł zainstalowania różowych skrzyneczkach w naszej szkole pojawił się na samym początku roku, gdy tylko zaczęliśmy rozmawiać o programie Szkoła Demokracji. Wynikało to z tego, że damska część naszego zespołu projektowego sama odczuwała taką potrzebę, ale i rozmawiała na ten temat z innymi dziewczynami. Bardzo zależało nam więc na tym, żeby zrealizować to właśnie działanie.

Najpierw zrobiliśmy research w internecie, aby dowiedzieć, jaka fundacja prowadzi sprzedaż skrzyneczek i na jakich warunkach się to odbywa. Udało nam sie znaleźć działającą we Wrocławiu organizację, która się tym zajmuje. Chcieliśmy uzyskać zgodę Pani Dyrektor na zamówienie i zamontowanie różowych skrzyneczek. Okazało się, że Pani Dyrektor jest bardzo przychylna naszemu pomysłowi, ponieważ sama już o tym wcześniej myślała!

Chcieliśmy jednak wykonać nasze zadanie samodzielnie, więc napisaliśmy do fundacji, by zamówić 3 skrzyneczki. Zadbaliśmy o formalności takie jak przesłanie danych do faktury. Skrzyneczeki szybko dotarły do naszej szkoły, jednak wtedy zaczęły się schody... Mieliśmy duży problem z pozyskaniem sponsorów podpasek do skrzyneczek. Ostatecznie umówiliśmy się z Panią Dyrektor, że początkowo to szkoła będzie kupować środki higieniczne, a my będziemy w tym czasie dalej próbować pozyskać sponsorów.

W tym momencie skrzyneczki wiszą już w naszych damskich łazienkach. Reakcja uczennic była bardzo pozytywna!

Ostatnim elementem naszego wyzwania było sporządzenie notatki na stronę szkoły, abyśmy mogli się pochwalić efektami naszej działalności :)

Uczennice naszej szkoły, z którymi przeprowadzaliśmy rozmowy na temat skrzyneczek.

Problemem, którego na razie nie udało nam się rozwiązać, jest pozyskanie sponsorów podpasek do różowych skrzyneczek. Napisaliśmy do kilku firm i fundacji, jednak albo otrzymywaliśmy odpowiedź negatywną, albo nie otrzymywaliśmy jej wcale.

Pani Dyrektor zgodziła się kupować podpaski ze szkolnych pieniędzy, jednak chcielibyśmy, aby społeczność szkolna zaangażowała się w poszukiwania środków finansowych.

Bardzo nas cieszy, że zrealizowaliśmy pomysł, o którym dziewczyny w naszej szkole mówiły już od dłuższego czasu. Różowe skrzyneczki to coś, co naprawdę będzie pomocne na co dzień.