Zakładamy tablicę informacyjną wraz ze skrzynką kontaktową, na stronie szkoły tworzymy swoją zakładkę ze zwrotnym mailem.

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 21.03.2022

Od początku lutego zaczęły się plany. Jak miałoby to wyglądać. Po powrocie do szkoły po feriach zimowych dostaliśmy do dyspozycji pustą tablicę. Nasz konserwator, Pan Irek zamontował przy tablicy skrzynkę na listy. Skrzynka i tablica zaczęły się powoli zapełniać. Dzisiaj tablica wygląda tak jak widać na zdjęciach.

Pani Agata stworzyła nam zakładki na stronie szkoły Szkoła Podstawowa nr 2 Oborniki Śląskie->więcej->uczniowie->samorząd uczniowski tu umieszczony jest skład Zarządu Samorządu i mail do nas oraz Szkoła Podstawowa nr 2 Oborniki Śląskie->więcej->uczniowie->informacje samorządu tu będziemy zamieszczać relacje z naszych działań i planowane działania.

O wszystkich naszych działaniach informowaliśmy społeczność szkolną ogłaszając im w klasach o naszych postępach.

Zaangażowany był np. Pan Irek. Zamontował  nam on koło tablicy skrzynkę. Była nawet taka sytuacja ,że przypadkiem uszkodził się kabel, jednak na szczęście udało się opanować sytuację.

Bardzo pomogła nam również Pani Agata, która zajmuje się stroną internetowa szkoły.

Serdecznie im dziękujemy!

Dość trudne było sprawienie aby ta tablica była dopracowana. Zawsze były jakieś uwagi na temat tego że można by coś dodać odjąć itp. Wciąż nie jest idealna, ale na pewno jest nasza:).

Wydaje mi się, że za sukces można uznać na to, że udało nam się sprawić aby chociaż część uczniów uznała, że ma wpływ na to co się dzieje w szkole, że ich zdanie jest dla nas ważne a także że ich pomysły mają szansę się spełnić.

Na pewno sukcesem jest to, że uczniowie już wrzucają swoje pomysły do skrzynki. Pojawiła się w niej propozycja dnia bez plecaka, lekcji poza szkołą, ograniczenia ilości lekcji w najmniejszej sali w szkole, zainstalowania "różowej skrzyneczki" w toalecie dziewcząt, stworzenia miejsca do spokojnego zjedzenia śniadania oraz relaksu dla uczniów. Na pewno część z tych pomysłów uda się nam zrealizować jeszcze w tym roku.

Linki związane z realizacją wyzwania: