Spotkanie z klasami 1-3

Wybory i kwestie formalne: "3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów."

Dodano: 22.03.2022

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2022-04-08 18:44

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się do klas młodszych porozmawiać o wyborach. Opowiedzieliśmy czym jest ordynacja wyborcza oraz gdzie ja znaleźć ( strona www szkoły), jak powinny przebiegać demokratyczne wybory (sala, urna). Uczniowie mogli zadawać nam pytania. Byli zdziwieni, ze kandydować moze każdy, bez względu na ocenę z zachowania oraz że oddanie głosu jest dibrowolne. Przy okazji poruszylismy problem czystości w toaletach- zaapelowaliśmy do młodszych uczniów o dbanie o nasze wspólne dobro. W miedzyczasie okazało się, że mamy coraz więcej uczniów z Ukrainy i bardzo potrzebne sa piórniki i artykuły papiernicze, przygotowalismy od razu ogłoszenie.

Opiekun Samorzadu, uczniowie i nauczyciele klas 1-3.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:

Zorganizowanie tego czasowo- jestesmy duzą szkołą i ciężko uzsyakç zgodę na wyjscie w czasie lekcji i przejscie po wszystkich klasach 1-3.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Uczniowie 1-3 chętnie nas słuchali i zadawali pytania, najbardziej spodobało im się, ze bedzie dzień bez plecaka ( zgloszony w skrzynkach na pomysły).