Diagnoza potrzeb

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 22.03.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Kwiecień 2022r

Poddamy analizie regulamin szkolny i wprowadzimy ewentualne zmiany.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Kwiecień 2022r

Planujemy założyć szkolnego Instagrama, prowadzonego przez SU.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Kwiecień 2022r

Na lekcjach godziny wychowawczej nauczyciele przeprowadzą rozmowę dotyczącą zainteresowań i potrzeb uczniów naszej szkoły.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów oraz rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły). Chcemy wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły).

Kwiecień 2022r

Spotkanie z przedstawicielami Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz wybranych nauczycieli w celu przedyskutowania bieżących spraw szkoły z uwzględnieniem potrzeb uczniów.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Marzec/Kwiecień 2022r

Na godzinach wychowawczych odbędą się dyskusje na temat tego, co motywuje uczniów do nauki.