Dzień integracyjny w naszej szkole.

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 25.03.2022

Na dzień integracji w naszej szkole wybraliśmy 30 listopada - Andrzejki. Wybraliśmy ten dzień ze względu na to, że Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie wyrazem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Spotkaliśmy się z przedstawicielami poszczególnej klasy i przedstawiliśmy propozycję tej szkolnej imprezy. Wspólnie ustaliliśmy, że każda klasa klas IV - VIII będzie miała za zadanie przygotować sobie stanowisko z wróżbami oraz zadbać o odpowiedni ubiór i wystrój. Uznaliśmy, że wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji, dlatego będą dobrym impulsem z jednej strony do wspólnej zabawy, a z drugiej strony do zdobycia umiejętności planowania, wspólnego podejmowania decyzji i współpracy w obrębie nie tylko danej klasy ale również całej społeczności uczniowskiej. Realizacja przebiegła pomyślnie. Wszystko się udało. Uczniowie po skończonym dniu wyszli z uśmiechami na twarzach.

Uczniowie klas IV - VIII, nauczyciele, wychowawcy

Zaplanowanie logistyczne imprezy, zmobilizowanie się do pracy, dogadanie miejsc i ławek oraz uzgodnienie danej wróżby dla grupy aby żadna się nie powtórzyła.

Zdobyliśmy doświadczenie organizacji imprez większych niż klasowe, podejmowania decyzji oraz współpracy w grupie. Najważniejszym sukcesem tego wyzwania było to, że wszystkie klasy zjednoczyły się we wspólnej zabawie, nie było podziału na mniejszy i gorszy, wszyscy w tym dniu bawili się jednakowo dobrze w różnych przedziałach wiekowych. Za sukces uważamy też końcową mobilizację i podjęcie walki z wszelakimi przeciwnościami . Pomyślnie wszystko się udało. Determinacja i współpraca dały efekty pracy.