Spotkania SU z dyrektorem szkoły.

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 26.03.2022

Zespół Szkoły Demokracji przyjął wyzwanie zorganizowania cyklicznych spotkań z dyrektorem szkoły. Spotkania rozpoczęły się w II półroczu i odbywają się raz w miesiącu(drugi piątek miesiąca). Na początku zorganizowaliśmy zebranie SU, na którym przedstawiliśmy propozycję spotkań. Nasza propozycja spotkała się z aprobatą. Ustaliliśmy, Ze przedstawiciele SU przewodniczący i wiceprzewodniczący klas zbiorą informacje, jakie tematy i zagadnienia chcemy podejmować podczas debat z panią dyrektor. Ustaliliśmy termin pierwszego spotkania., który został ogłoszony poprzez dziennik Librus. Przewodniczący i wiceprzewodniczący klas oraz uczniowie, którzy mieli ochotę wziąć udział w spotkaniu, przygotowali pytania do pani dyrektor. Prowadzeniem spotkania zajęła się opiekunka SU.

Spotkania odbywają się w sali teatralnej, a przy większej frekwencji przenosimy się do sali gimnastycznej. Podczas spotkania poruszane były kwestie związane z wyborami samorządów klasowych(w niektórych klasach kandydaci muszą mieć przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania), uczniowie zgłaszali również problemy z ilością sprawdzianów i kartkówek oraz niejasnym zakresem zagadnień do przygotowania na sprawdziany. To spotkanie było wyjątkowo burzliwe.

Na kolejnym spotkaniu podjęte przez nas zagadnienia dotyczyły: wyboru Rzecznika Praw Ucznia, stworzenia pokoju wyciszenia(w budynku A i B). Pani dyrektor przyjęła nasze propozycje i rozpoczęliśmy przygotowania do ich realizacji. Mamy wydzielone pomieszczenia w obu budynkach, zakupione kanapy i siedziska. Jesteśmy w trakcie przeprowadzania wyborów Rzecznika Praw Ucznia- mamy wybranych kandydatów w poszczególnych klasach.

W kwietniu planujemy podjąć temat pikniku integracyjnego dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

W realizację zadania zaangażowana jest właściwie cała społeczność szkolna., ale przede wszystkim przewodniczący i wiceprzewodniczący klas, opiekunowie SU, pani dyrektor, a nawet pracownicy administracji.

Trudności były związane z zorganizowaniem pierwszego spotkania - pandemia i poszczególne klasy będące na kwarantannie, potem zajęcia online dla wszystkich uczniów.

Swobodna rozmowa z panią dyrektor siedzącą wśród nas, możliwość wypowiedzenia się na forum,wpływ na to, co dzieje się w szkole, poruszenie kwestii trapiących nas- uczniów.