Kącik relaksu.

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 27.03.2022

Na pomysł zagospodarowania przestrzeni w postaci kącika relaksu wpadł Samorząd Uczniowski. Szkołę mamy dość dużą, niemniej jednak niewiele jest miejsca do wspólnego odpoczynku. Wobec powyższego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje i ręcę i stworzyć taki kącik na powietrzu. Zabraliśmy się zatem do pracy. Pierwszym celem było zorganizowanie palet...czy był z tym problem?Najmniejszego. Następnie poprosiłyśmy firmę Covan Mobel o uszycie poduch na palety. I dzięki uprzejmości w/w firmy otrzymaliśmy piękne i kolorowe i miękkie poduchy. Kolejnym krokiem było wysprzątanie wybranego miejsca, pomalowanie palet i poukładanie poduch. Aby umilić uczniom czas wykonaliśmy tabliczki z miłymi i motywującymi hasłami. Działanie i efekt końcowy prezentujemy na załączonych zdjęciach.

W realizację zaangażowani byli przedstawiciele Samorządu Szkolnego, chętni uczniowie oraz rodzice.

Nie napotkaliśmy żadnych trudności, wręcz przeciwnie, choć przystępując do realizacji zadania obawialiśmy się braku chęci i zaangażowania uczniów, jednak były to niepotrzebne obawy.

Dla nas osobiście największym sukcesem jest radość uczniów. Wszystkim bardzo brakowało takiego miejsca. Obawiamy się, że uczniowie będą spóźniać się na lekcje:-)