Skrzynka "wiadomosci"

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 28.03.2022

W naszej szkole nie funkcjonował uczniowski środek przekazu informacji. Postanowiliśmy to zmienić. Wpadliśmy na pomysł, żeby w naszej szkole powstała skrzyneczka, do której uczniowie będą mogli wrzucać wiadomości z pomysłami bądź informacjami dla zarządu SU. Umówiliśmy się na spotkanie z Panią Dyrektor, podczas którego przedstawiliśmy nasz pomysł. Pani Dyrektor poszła o krok dalej i wyznaczyła salę, która będzie do dyspozycji SU. Na drzwiach tej sali została zamontowana skrzyneczka, a klucze do sami zostały przekazane opiekunowi SU oraz osobom z zarządu. Wywiesiliśmy informację na tablicy ogłoszeń, że taki pokój powstał. Wstęp do pokoju mają wszyscy uczniowie, jednak obowiązek w pilnowaniu porządku przypadł konkretnym osobom. Powstała lista dyżurów w pokoju SU podczas długich przerw. Ustaliliśmy też dni, podczas których uczniowie zarządu SU wraz z opiekunami będą się spotykali i dyskutowali na temat pomysłów, problemów i uwag wrzucanych na karteczkach do skrzyneczki wiadomości. W przyszłości w pokoju tym ma powstać radiowęzeł, który będzie do dyspozycji wyznaczonych osób SU. Radiowęzła będziemy używali do puszczania muzyki podczas długich przerw oraz ogłaszania wiadomości do uczniów naszej szkoły. W przerwie świątecznej mamy się spotkać z opiekunem SU oraz panią od plastyki i pomalować drzwi do sali SU, według własnego pomysłu.

Pani Dyrektor, Pan Konserwator (zamontował nam skrzynkę na drzwiach)

Nie spotkaliśmy trudności.

Sukcesem jest przydzielenie sali, którą będziemy mogli samodzielnie urządzić.