Kiermasz ciast na rzecz Ekostraży Wrocławz przeznaczeniem na pomoc zwierzętom w Ukrainie

Działania uczniów i uczennic: "Nasze własne wyzwanie (skonsultowane i zatwierdzone przez mentora)"

Dodano: 28.03.2022

Pod wpływem tego co dzieje się u naszych sąsiadów Rada Rodziców podjęła zbiórkę na rzecz potrzebujących, wsparła również nowych uczniów naszej szkoły. Postanowiliśmy, że możemy włączyć się z własnymi działaniami angażując każdą z klas. Zaplanowaliśmy kiedy, która klasa, przyniesie upieczone ciasta i przedstawiciele będą je sprzedawać w czasie przerw. Rozwiesiliśmy plakaty informacyjne. Młodsi koledzy z klas 1-3 byli naszym wsparciem i bardzo im się podobała możliwość zaopatrzenia się w słodkości. Starsze klasy z wielkim zaangażowaniem obsługiway własne stoiska. Nasza grupa dbała o dostarczenie ciast na hol szkoły, przygotowanie ich oraz rękawiczki i serwetki. Na koniec każdego dnia liczyliśmy pieniądze, pisaliśmy protokół oraz wkładaliśmy utarg do specjalnych puszek, które dostarczyła nam Ekostraż. Tak było każdego z pięciu dni, które przeznaczone były na kiermasz; rezultat przerósł nasze wyobrażenie. Całkowita kwota to 6918,25 złoty! Podziękowaliśmy wszystkim plakatami, które rozwiesiliśmy w szkole.

Rada Rodziców, rodzice, wszystkie klasy 1-8, pracownicy szkoły, Ekostraż Wrocław

Opanowanie chaosu, rozmowy problemowe na temat kolejek, sprzatanie.

Super kwota! Dobra współpraca z klasami, dobre i ładne ciasta, mówili do nas Pan Pani.