Wybory do Samorządu

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 28.03.2022

Kiedy odbyły się wybory?
23 września 2021

Tydzień przed ogłoszeniem wyborów w naszej szkole odbyła się prezentacja kandydatów do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Na korytarzach w widocznych miejscach zawisły plakaty z sylwetkami kandydatów. Ponadto uczniowie w swoich klasach prezentowali swoje programy wyborcze. W dniu wyborów powołano komisję , która zadbała o poprawność i porządek podczas głosowania. Uczniowie poszczególnych klas przychodzili do komitetu wyborczego pod opieką nauczycieli. Sporządzono listy wyborców, a także karty do głosowania. Wybory były tajne. Po oddaniu głosu , kartę wrzucano do urny, a następnie komisja przeliczyła głosy.

Uczennice klasy 8

Wyłonienie chętnych kandydatów.

Sukcesem jest wybranie osób bardzo odpowiedzialnych i godnych zaufania. Wybory były demokratyczne i nauczyciele nie mogli decydować o składzie samorządu.

Linki związane z realizacją wyzwania: