Kącik wypoczynkowy.

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 28.03.2022

Z myślą o nas jak i o naszych kolegach postanowiliśmy stworzyć w naszej szkole kącik wypoczynkowy. Do tej pory nie było w szkole takiego miejsca, w których moglibyśmy wypocząć. Na korytarzach naszej szkoły nie ma ławek, ani krzeseł. Chcieliśmy mieć miejsce, w którym możemy wygodnie usiąść, poczytać książkę lub zagrać w grę planszową z naszymi kolegami. Upatrzyliśmy sobie miejsce w szkole na kącik, przygotowaliśmy listę potrzebnych mebli i umówiliśmy się z Panią Dyrektor na rozmowę. Pani Dyrektor spodobał się nasz pomysł, jednak nie zgodziła się zorganizować kącika w miejscu przez nas wybranym. Wyznaczyła miejsce we wnęce korytarzu, w którym znajdują się kamery i gdzie codziennie odbywają się dyżury nauczycieli. Jest to dla niej ważne ze względów bezpieczeństwa uczniów. Podczas spotkania omówiliśmy wstępny projekt kącika. My chcieliśmy umieścić w nim meble i stoliki z rynku wtórnego, jednak daliśmy się przekonać Pani Dyrektor i zaczęliśmy szukać mebli na stronach internetowych firm zajmujących się sprzedażą mebli szkolnych. Zdecydowaliśmy się na meble z firm: nowa szkoła i habapolska. W kolejnym kroku napisaliśmy wstępny kosztorys i spotkaliśmy się z Panią Dyrektor w celu jego zatwierdzenia. Niestety koszt mebli przerósł nasz budżet szkolny. Pani Dyrektor udzieliła nam wsparcia, jednak pieniążków nie wystarczyło na wszystko co chcieliśmy zamówić. Postanowiliśmy pozyskać pieniądze z innych źródeł. Umówiliśmy się z Wójtem Gminy Śniadowo. Na spotkaniu omówiliśmy projekt, w którym bierzemy udział oraz poprosiliśmy Wójta o wsparcie finansowe z gminy. Udało się nam to wsparcie uzyskać, dzięki czemu zamówiliśmy meble potrzebne do stworzenia kącika.

Pani Dyrektor, Wójt Gminy Śniadowo, Skarbnik Gminy.

Niestety nie udało się zagospodarować w porę przestrzeni na kącik wypoczynkowy, ponieważ czas oczekiwania na meble jest długi. Spodziewamy się dostawy mebli dopiero w maju. W dokumentacji z wyzwania zamieściliśmy zdjęcia wybranych mebli oraz projekt kącika wykonany przez jedną z uczestniczek projektu.

Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się pozyskać środki z funduszy gminnych na realizację naszego wyzwania.