Stacjonarne i wirtualne Świętowanie Uroczystości Odzyskania Niepodległości

Działania uczniów i uczennic: "2. Samodzielnie organizujemy działanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na platformie Szkoły Demokracji."

Dodano: 28.03.2022

1 Sejmik szkolny wraz z samorządami klasowymi przygotowują obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości

2. W tym celu przedstawiciele sejmiku spotkali się z samorządami klasowymi w celu rozdzielenia zadań do wykonania

3. Członkowie sejmiku przygotowali biało – czerwone butonierki i wszystkim pracującym stacjonarnie rozdawali przy wejściu do szkoły.

4. Wszyscy uczniowie pracujący zdalnie (z powodu kwarantanny i okresowych przejść klas na nauczanie zdalne, zostali poproszeni, aby ubrali się odświętnie, z akcentami biało-czerwonymi

5. O godzinie 12.00 wszyscy uczniowie szkoły stacjonarnie i za pomącą komunikacyjnych narzędzi informacyjnych, odśpiewali wspólnie hymn Polski.

6. Samorządy klasowe będą czuwać nad czasem, ważne przy połączeniach wirtualnych (dotyczy klas przebywających na kwarantannie)

7 Wyznaczone odpowiedzialne osoby zrobiły pamiątkowe zdjęcia dla udokumentowania celebracji a nauczyciele wrzucili relację na stronę Facebook

8.    W trakcje świętowania uczniowie pamiętali o zachowaniu zasad sanitarnych,

W realizację zadania zaangażowane były samorządy klasowe, uczniowie uczęszczający na świetlicę, którzy na zajęciach przygotowali wraz z przedstawicielami sejmiku biało-czerwone butonierki oraz nauczyciele historii i WOS-u, jak również wychowawcy poszczególnych klas

Zwykle w naszej szkole jest organizowany apel z okazji Dnia Niepodległości. W okresie pandemii nie można było zorganizować apelu, ze względu na zakaz przebywania w przestrzeniach wspólnych szkoły.

Wspólny śpiew na żywo i online było technicznym wyzwaniem

Robienie butonierek w maseczkach było również utrudnieniem, a dla uczniów młodszych było skomplikowane, ale daliśmy radę :-)

Integracja sejmiku z samorządami klasowymi oraz z dziećmi ze świetlicy.

Śpiewanie na żywo i online z tymi, którzy nie mogli ze względów epidemiologicznych być obecni w szkole.

Uczniowie z młodszych klas wiedzą już co to są butonierki i jak estetycznie je wykonać.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania