Wybory w PSP Jasieniec

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 29.03.2022

Kiedy odbyły się wybory?
październik 2021
  1. Ogłosiliśmy wybory, przedstawiliśmy uczniom zasady przystąpienia do wyborów
  2. Zebraliśmy zgłoszenia uczniów. Kandydaci przygotowali swoje krótkie wizytówki z ich programem wyborczym w formie kilku slajdów.
  3. prezentacja została przesłana przez dziennik elektroniczny do wychowawców klas, którzy następnie przedstawili w swoich klasach
  4. Powołaliśmy komisję wyborczą, przygotowaliśmy karty do głosowania
  5. Komisja wyborcza zebrała od uczniów karty do głosowania i podliczyła głosy, spisała protokół z przeprowadzonych wyborów.

Do SU kandydowało 5 osób. Jedna osoba nie przesłała swojej wizytówki. Do komisji wyborczej zgłosiło się dużo osób. Ostatecznie opiekun SU wybrał 4 osoby, które zostały pouczone, że muszą przygotować karty do głosowania, pilnować ich, aby nikt nieuprawniony nie miał do nich dostępu i nie zafałszował wyników, pamiętać, aby wydać każdemu uczniowi, który głosuje tylko jedną kartę. Komisja przygotowała też urnę wyborczą. Komisja przeszła po wszystkich klasach i zebrała głosy. Następnie zostały oddane do dyrekcji, ponieważ był weekend i przy okazji odbyły kwarantannę. W poniedziałek policzyliśmy głosy. Z dużą przewagą wygrał Kacper, na 2 miejscu Ola i na 3 tylko 2 głosami różnicy z Olą- Natalka. W związku a tak małą różnicą głosów liczyliśmy głosy oddane na Olę i Natalkę kilka razy, aby mieć pewność, że nie ma żadnej pomyłki.

uczniowie, którzy zgłosili się do komisji wyborczej, wszyscy uczniowie, którzy oddawali głosy, opiekunowie SU

Najtrudniejsze było przygotowanie kampanii wyborczej. Dyrekcja szkoły wyznaczyła krótki termin na realizację tego zadania. Również obostrzenia pandemiczne uniemożliwiły nam przeprowadzenie konfrontacji pomiędzy kandydatami do SU.

Udało nam się zorganizować demokratyczne wybory. Powołana komisja dopilnowała, aby nie było fałszerstw podczas wyborów. Mieliśmy informacje zwrotna od nauczycieli i uczniów, że przygotowane wizytówki kandydatów były bardzo atrakcyjną formą przeprowadzenia kampanii. Udało nam się to, pomimo obostrzeń związanych z pandemią.

Pliki dokumentujące realizację wyzwania: