Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 30.03.2022

Jednym z wyzwań podjętych przez nasz zespół było utworzenie konta szkoły na Instagramie. Szkoła nasza jest aktywna na Facebooku, ma stronę internetową. Jednak z rozmów z naszymi kolegami i koleżankami wiemy, że rzadko tam zaglądają. Częściej są aktywni na Instagramie.. Dlatego też założyliśmy konto. Za jego pośrednictwem przekazujemy uczniom to co dzieje lub będzie się działo w szkole. W pierwszej relacji na ,, Insta" zamieściliśmy ogłoszenie o poczcie walentynkowej. Kolejna była relacja o naborze uczniów do naszej szkoły, który ma się niebawem rozpocząć. Pojawiło się także ogłoszenie o wycieczce trzydniowej organizowanej przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Z okazji Dnia Kobiet złożyliśmy za pośrednictwem Instagramu wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Zaprosiliśmy także naszych przyszłych absolwentów na Dzień Otwarty Szkoły. Rozpowszechniliśmy akcję Dzień Bez Plecaka z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Udostępniliśmy filmik z przebiegu tego dnia. Kolejną relacją, która pojawiła się na koncie był Dzień Kolorowej Skarpetki czyli obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Oto adres, pod którym nas znajdziecie.na Instagramie

W zadanie to zaangażowani byli wszyscy uczniowie z naszego zespołu. Każdy mógł się wykazać pomysłem, kreatywnością. Wiele pomysłów otrzymaliśmy także od naszych kolegów spoza zespołu.

Nie mieliśmy trudności z realizacją tego wyzwania. Obawialiśmy się negatywnych komentarzy pod postami, ale ,,odpukać" takie się nie pojawiły. Usuwamy systematycznie reklamy, które pojawiają się na naszym koncie.

Dyrekcja, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego obdarzyli nas zaufaniem wyrażając zgodę na założenie konta. Jest to dla nas bardzo ważne. Wiemy, że możemy na nich liczyć w razie problemów. Nasi koledzy i koleżanki oddając lajki przy naszych postach także pokazują, że osiągnęliśmy sukces.

Linki związane z realizacją wyzwania: