Nowy środek przekazu w naszej szkole

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 30.03.2022

Długo myśleliśmy co zrobić, aby zachęcić uczniów do aktywnego działania i zainteresowania szkolnym życiem. Po zdalnej nauce uczniowie z różną energią wrócili ze szkoły.

Pierwszą myślą było sporządzenie biuletynu, który będzie wydawany na koniec miesiąca i będzie prezentował wydarzenia z poprzedniego miesiąca i prezentował informacje ważne z punktu widzenia szkoły.

Do współpracy w opracowaniu biuletynu zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły, którzy podczas zajęć "Projektowanie komputerowe" opracowywali takie biuletyny.

Trudno jest nam zmobilizować się do działania z uwagi na duże ilości zajęć i różnych projektów.

Oprócz biuletynu założyliśmy w szkole TIK TOKa i chcemy na nim publikować krótkie filmiki z życia szkoły i szkolnych sytuacji, bo to chyba teraz jest na topie.

Realizacja biuletynu:

• pomysł na biuletyn informacyjny
  • przygotowanie biuletynu przez uczniów na zajęciach
  • publikacja biuletynu na fb SU i na Instagramie
  • Numer marcowy poświęcony jest Dniu Wody i istocie wody w naszym organizmie
  • Biuletyny zamieszczone zostaną na stronie w ramach akcji Piątki dla Klimatu, ponieważ dotyczą braku wody.

Do współpracy zaangażowaliśmy uczniów klas o profilu technik ochrony środowiska, którzy podczas zajęć "Projektowanie komputerowe" mogą przygotowywać takie biuletyny, a dodatkowo uczyć się. Jest to połączenie teorii i praktyki i wykorzystanie technologii komputerowych.

W realizację filmików na Tik Toku zaangażowały się uczennice z klasy I, które postanowiliśmy włączyć do pracy w Samorządzie.

Najtrudniejsze to sama realizacja. W naszej szkole mamy dużo środków komunikacji i teraz trzeba było coś wymyślić, aby zainteresować uczniów.

Samym sukcesem jest realizacja tego wyzwania.

Linki związane z realizacją wyzwania: